ANDREESCU SRL
ANDREESCU SRL: firmă în funcțiune din Sat Slavu, Comuna Păcureți, Prahova, CUI 1355702. Cifră de afaceri 2025: 79.709 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 1355702
- Denumire
- ANDREESCU SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|29|601|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 25.02.1992
- Sediu
- Principală Slavu, nr. 13, Sat Slavu, Comuna Păcureți, Prahova
- Activități autorizate (CAEN)
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 79.709 lei (-21% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 56,8 mii lei · 2025 79,7 mii lei · maxim 2024 101,4 mii lei · minim 2021 38,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −45,1 mii lei · 2025 −36,8 mii lei · maxim 2016 −27,6 mii lei · minim 2022 −94,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 1 · maxim 2015 3 · minim 2025 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 79.709 lei | 101.441 lei | 61.606 lei | 43.766 lei | 38.613 lei | fără bilanț | 66.193 lei | 53.223 lei | 47.840 lei | 58.469 lei | 56.793 lei |
| Venituri totale | 80.443 lei | 101.441 lei | 61.606 lei | 43.766 lei | 38.613 lei | fără bilanț | 85.788 lei | 64.433 lei | 63.492 lei | 58.469 lei | 56.793 lei |
| Cheltuieli totale | 117.290 lei | 140.983 lei | 150.927 lei | 137.721 lei | 92.276 lei | fără bilanț | 158.193 lei | 122.493 lei | 93.125 lei | 85.389 lei | 100.185 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 36.847 lei | 40.565 lei | 89.937 lei | 94.392 lei | 54.085 lei | fără bilanț | 73.066 lei | 58.592 lei | 30.112 lei | 27.551 lei | 45.096 lei |
| Rezultat net | -36.847 lei | -40.565 lei | -89.937 lei | -94.392 lei | -54.085 lei | fără bilanț | -73.066 lei | -58.592 lei | -30.112 lei | -27.551 lei | -45.096 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 460.552 lei | 366.408 lei | 247.621 lei | 185.405 lei | 161.326 lei | fără bilanț | 108.023 lei | 74.314 lei | 61.652 lei | 47.709 lei | 33.245 lei |
| Datorii | 1.261.771 lei | 1.130.780 lei | 971.428 lei | 819.797 lei | 701.327 lei | fără bilanț | 538.841 lei | 432.067 lei | 360.813 lei | 316.757 lei | 274.742 lei |
| Capitaluri proprii | -801.219 lei | -764.372 lei | -723.807 lei | -634.392 lei | -540.001 lei | fără bilanț | -430.818 lei | -357.753 lei | -299.161 lei | -269.048 lei | -241.497 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | fără bilanț | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ANDREESCU SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, ANDREESCU SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul ANDREESCU SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Slavu, Comuna Păcureți, județul Prahova (Principală Slavu, nr. 13); numărul de înmatriculare e J|29|601|1992, din 25.02.1992.
Ce cifră de afaceri a avut ANDREESCU SRL în 2025?
79.709 lei, cu 21% sub 2024 (101.441 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 36.847 lei.
Câți salariați are ANDREESCU SRL?
1 salariat în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ANDREESCU SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.