RECOGNOS ROMÂNIA SRL — dosare în instanță

Numele RECOGNOS ROMÂNIA SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 07 octombrie 2026.

Dosare publice
2
Instanțe
2
Primul dosar
09 august 2021
Ultima activitate
07 octombrie 2026
Rol dominant
Intimat Pârât — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)

Din registrul firmelor (CUI 13287253)

CUI
13287253
Denumire
RECOGNOS ROMANIA SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|12|881|2000
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
17.08.2000
Sediu
Str. VICTOR BABES, nr. 21, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
Activități autorizate (CAEN)
  • 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator · rev. 2
  • 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 2
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 2
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației · rev. 2
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 2
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 2
Arată toate (11)
  • 6312 Activități ale portalurilor web · rev. 2
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
  • 7211 Cercetare- dezvoltare în biotehnologie · rev. 2
  • 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie · rev. 2
  • 7220 Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
30.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 10.840.238 lei (+14% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 8 mil. lei · 2025 10,8 mil. lei · maxim 2025 10,8 mil. lei · minim 2018 6,1 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 445,3 mii lei · 2025 156,5 mii lei · maxim 2024 623,7 mii lei · minim 2017 −1,2 mil. lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 64 · 2025 34 · maxim 2016 73 · minim 2022 31.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă10.840.238 lei9.546.179 lei8.427.559 lei7.644.877 lei7.556.296 lei7.325.327 lei7.062.253 lei6.125.710 lei6.745.799 lei9.175.533 lei7.989.850 lei
Venituri totale10.864.969 lei9.744.478 lei8.530.220 lei7.851.665 lei7.712.909 lei7.405.355 lei7.133.211 lei6.259.761 lei6.862.240 lei9.385.733 lei8.223.825 lei
Cheltuieli totale10.684.841 lei9.023.676 lei8.188.073 lei7.336.310 lei7.172.944 lei7.261.204 lei6.589.464 lei5.846.214 lei8.066.517 lei9.308.149 lei7.693.639 lei
Rezultat
Profit net156.510 lei623.708 lei302.006 lei460.325 lei483.967 lei144.151 lei543.747 lei413.547 lei0 lei69.334 lei445.324 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei1.204.277 lei0 lei0 lei
Rezultat net156.510 lei623.708 lei302.006 lei460.325 lei483.967 lei144.151 lei543.747 lei413.547 lei-1.204.277 lei69.334 lei445.324 lei
Bilanț
Active totale3.291.336 lei3.170.997 lei2.490.377 lei2.565.072 lei2.161.297 lei1.701.773 lei1.397.773 lei1.017.897 lei1.482.685 lei2.177.063 lei1.824.761 lei
Datorii970.853 lei1.007.024 lei950.112 lei708.721 lei765.271 lei789.714 lei629.865 lei792.536 lei1.655.273 lei1.160.972 lei878.004 lei
Capitaluri proprii2.320.483 lei2.163.973 lei1.540.265 lei1.856.351 lei1.396.026 lei912.059 lei767.908 lei225.361 lei-188.186 lei1.016.091 lei946.757 lei
Oameni
Număr mediu de salariați3434343137363641687364

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ

Cele mai multe la Curtea de Apel Cluj (1 · 50%), apoi Tribunalul Cluj (1).

InstanțăJudețGradDosare
Curtea de Apel ClujClujCurte de apel1
Tribunalul ClujClujTribunal1

Calitate procesuală

  • Intimat Pârât: 1
  • Pârât: 1

Categorii de dosare

  • Proprietate intelectuală: 2

Stadii procesuale

  • Apel: 1
  • Fond: 1

Dosare pe ani

  • 2021: 1
  • 2025: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
510/1285/2020*Tribunalul ClujProprietate intelectualăFondPârât
510/1285/2020**Curtea de Apel ClujProprietate intelectualăApelIntimat Pârât

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare RECOGNOS ROMÂNIA SRL?

RECOGNOS ROMÂNIA SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 07 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des RECOGNOS ROMÂNIA SRL?

Cel mai des la Curtea de Apel Cluj (1) și Tribunalul Cluj (1).

În ce calitate apare cel mai des RECOGNOS ROMÂNIA SRL?

Cel mai des ca intimat pârât (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia proprietate intelectuală (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă intimat și pârât?

Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 07 octombrie 2026.