ORITA PRODUCTION SRL — dosare în instanță

Numele ORITA PRODUCTION SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 11 octombrie 2026.

Dosare publice
1
Instanțe
1
Primul dosar
17 decembrie 2025
Ultima activitate
11 octombrie 2026
Rol dominant
Creditor — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)

Din registrul firmelor (CUI 13119381)

CUI
13119381
Denumire
ORITA PRODUCTION SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|29|528|2000
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
13.06.2000
Sediu
Str. VALEA ELESTEULUI, nr. 19, Sat Filipeștii de Pădure, Comuna Filipeștii de Pădure, Prahova
Activități autorizate (CAEN)
  • 1395 Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte · rev. 3
  • 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a. · rev. 3
  • 1512 Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament · rev. 3
  • 1520 Fabricarea încălțămintei · rev. 3
  • 1724 Fabricarea tapetului · rev. 3
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele · rev. 3
Arată toate (11)
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 3
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 3
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
da
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
30.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.379.417 lei (+0% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2 mil. lei · 2025 1,4 mil. lei · maxim 2016 2 mil. lei · minim 2020 928,1 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 254,7 mii lei · 2025 12,5 mii lei · maxim 2015 254,7 mii lei · minim 2019 −195,1 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 16 · 2025 8 · maxim 2016 17 · minim 2021 8.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă1.379.417 lei1.385.515 lei1.660.662 lei1.253.106 lei1.023.758 lei928.062 lei1.193.974 lei1.771.379 lei1.921.347 lei2.002.326 lei1.974.652 lei
Venituri totale1.361.460 lei1.545.651 lei1.778.512 lei1.317.951 lei1.053.221 lei1.092.848 lei1.324.941 lei1.771.379 lei1.921.772 lei2.002.444 lei1.974.858 lei
Cheltuieli totale1.307.418 lei1.418.680 lei1.642.111 lei1.245.163 lei1.008.141 lei1.054.322 lei1.508.088 lei1.673.285 lei1.807.708 lei1.844.453 lei1.672.092 lei
Rezultat
Profit net12.459 lei90.518 lei120.948 lei60.812 lei36.512 lei30.221 lei0 lei80.380 lei88.605 lei132.712 lei254.679 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei195.087 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net12.459 lei90.518 lei120.948 lei60.812 lei36.512 lei30.221 lei-195.087 lei80.380 lei88.605 lei132.712 lei254.679 lei
Bilanț
Active totale1.982.266 lei1.626.737 lei1.836.939 lei1.687.355 lei1.558.030 lei1.851.756 lei1.643.006 lei1.797.098 lei1.732.938 lei1.424.576 lei1.356.565 lei
Datorii599.329 lei206.258 lei481.178 lei625.547 lei557.034 lei887.272 lei708.742 lei738.074 lei775.554 lei555.798 lei620.467 lei
Capitaluri proprii1.382.937 lei1.420.479 lei1.355.761 lei1.061.808 lei1.000.996 lei964.484 lei934.264 lei1.059.024 lei957.384 lei868.778 lei736.098 lei
Oameni
Număr mediu de salariați89998121615171716

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Creditor: 1

Categorii de dosare

  • Insolvență: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 1

Dosare pe ani

  • 2025: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
893/1285/2025Tribunalul Comercial CLUJInsolvență / falimentFondCreditor

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare ORITA PRODUCTION SRL?

ORITA PRODUCTION SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 11 octombrie 2026.

În ce calitate apare cel mai des ORITA PRODUCTION SRL?

Cel mai des ca creditor (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă creditor?

Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.