AGROZOOTEHNICA SA ADUNAŢII COPĂCENI — dosare în instanță

Numele AGROZOOTEHNICA SA ADUNAŢII COPĂCENI apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 08 octombrie 2026.

Dosare publice
3
Instanțe
2
Primul dosar
08 ianuarie 2024
Ultima activitate
08 octombrie 2026
Rol dominant
Pârât — 3 din 3 dosare cu calitate cunoscută (100%)

Din registrul firmelor (CUI 1297830)

CUI
1297830
Denumire
AGROZOOTEHNICA SA ADUNATII COPACENI
Formă juridică
societate pe acțiuni
Număr de înmatriculare
J|52|235|1991
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
22.05.1991
Sediu
nr. KM.23, NR. CADASTRAL 21/1; 21/4/2/3/2/2/2/3; 21/4/2/3/2/2/2/4, Sat Adunații-Copăceni, Comuna Adunații-Copăceni, Giurgiu
Activități autorizate (CAEN)
  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase · rev. 3
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor · rev. 3
  • 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente · rev. 3
  • 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 3
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
  • 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor · rev. 3
Arată toate (14)
  • 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor · rev. 3
  • 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă · rev. 3
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 5210 Depozitări · rev. 3
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
  • 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 3
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
11.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 17.951.793 lei (+35% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 14,7 mil. lei · 2025 18 mil. lei · maxim 2021 23,3 mil. lei · minim 2017 11,2 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 1,3 mil. lei · 2025 2,6 mil. lei · maxim 2021 6,1 mil. lei · minim 2023 249,4 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 66 · 2025 53 · maxim 2015 66 · minim 2025 53.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă17.951.793 lei13.314.388 lei19.509.507 lei19.453.842 lei23.337.409 lei14.086.576 lei13.342.686 lei11.745.475 lei11.168.053 lei12.705.824 lei14.679.437 lei
Venituri totale32.255.827 lei29.597.933 lei29.459.544 lei35.872.630 lei30.221.179 lei22.916.983 lei24.143.251 lei22.622.167 lei23.206.153 lei21.796.818 lei21.458.771 lei
Cheltuieli totale29.156.405 lei29.139.102 lei29.105.871 lei30.140.923 lei22.983.050 lei21.813.528 lei22.176.282 lei20.570.806 lei19.769.708 lei19.558.808 lei19.886.773 lei
Rezultat
Profit net2.618.114 lei350.920 lei249.389 lei5.252.827 lei6.134.586 lei887.611 lei1.616.147 lei1.722.091 lei2.955.423 lei2.065.296 lei1.333.125 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net2.618.114 lei350.920 lei249.389 lei5.252.827 lei6.134.586 lei887.611 lei1.616.147 lei1.722.091 lei2.955.423 lei2.065.296 lei1.333.125 lei
Bilanț
Active totale32.979.198 lei35.564.776 lei33.734.234 lei34.417.141 lei31.134.350 lei29.849.481 lei26.979.243 lei23.789.368 lei22.693.078 lei21.909.361 lei18.152.466 lei
Datorii14.265.792 lei12.082.457 lei10.002.835 lei10.945.580 lei12.915.617 lei13.531.515 lei11.284.175 lei9.439.940 lei7.137.327 lei8.028.835 lei4.785.479 lei
Capitaluri proprii18.713.406 lei23.482.319 lei23.731.399 lei23.471.561 lei18.218.733 lei16.309.995 lei15.422.384 lei13.806.238 lei14.768.903 lei12.874.046 lei12.134.964 lei
Oameni
Număr mediu de salariați5354565854555557616466

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Pârât: 3

Categorii de dosare

  • Litigii de muncă: 2
  • Civil: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 3

Dosare pe ani

  • 2024: 2
  • 2026: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
316/236/2024Judecătoria GiurgiuCivilFondPârât
1663/122/2026Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât
259/122/2024Tribunalul GiurgiuLitigii de muncăFondPârât

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare AGROZOOTEHNICA SA ADUNAŢII COPĂCENI?

AGROZOOTEHNICA SA ADUNAŢII COPĂCENI apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 08 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des AGROZOOTEHNICA SA ADUNAŢII COPĂCENI?

Cel mai des la Tribunalul Giurgiu (2) și Judecătoria Giurgiu (1).

În ce calitate apare cel mai des AGROZOOTEHNICA SA ADUNAŢII COPĂCENI?

Cel mai des ca pârât (3 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii de muncă (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă pârât?

Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 10 octombrie 2026.