ÎNTREȚINEREA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ
ÎNTREȚINEREA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ: firmă în funcțiune din Municipiul Pitești, Argeș, CUI 129510. Cifră de afaceri 2025: 2.761.711 lei, 20 salar
Registru
- CUI
- 129510
- Denumire
- ÎNTREȚINEREA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ
- Formă juridică
- societate cooperativă (dedus; fără nomenclator ONRC)
- Număr de înmatriculare
- C|03|31|2005
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 02.08.2005
- Sediu
- REPUBLICII, nr. 85, bl. D6A, et. MEZANIN, Municipiul Pitești, Argeș
- Activități autorizate (CAEN)
- 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) · rev. 2
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
- 3212 Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase · rev. 2
- 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice · rev. 2
- 3319 Repararea altor echipamente · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
Arată toate (18)
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 2
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate · rev. 2
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate · rev. 2
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2
- 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană · rev. 2
- 9521 Repararea aparatelor electronice de uz casnic · rev. 2
- 9525 Repararea ceasurilor și a bijuteriilor · rev. 2
- 9529 Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. · rev. 2
- 9601 Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană · rev. 2
- 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare · rev. 2
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.761.711 lei (+6% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,9 mil. lei · 2025 2,8 mil. lei · maxim 2025 2,8 mil. lei · minim 2015 1,9 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 59,3 mii lei · 2025 −167,1 mii lei · maxim 2024 132,9 mii lei · minim 2025 −167,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 68 · 2025 20 · maxim 2015 68 · minim 2025 20.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.761.711 lei | 2.615.475 lei | 2.637.866 lei | 2.518.441 lei | 2.340.645 lei | 2.038.804 lei | 2.317.778 lei | 2.325.989 lei | 2.174.612 lei | 2.107.980 lei | 1.948.104 lei |
| Venituri totale | 2.780.011 lei | 2.695.725 lei | 2.652.437 lei | 2.522.259 lei | 2.340.952 lei | 2.039.519 lei | 2.318.349 lei | 2.329.171 lei | 2.176.748 lei | 2.125.938 lei | 1.960.817 lei |
| Cheltuieli totale | 2.947.113 lei | 2.537.935 lei | 2.575.108 lei | 2.488.722 lei | 2.236.390 lei | 2.000.146 lei | 2.267.532 lei | 2.248.084 lei | 2.045.088 lei | 1.992.811 lei | 1.888.032 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 132.886 lei | 63.054 lei | 26.998 lei | 94.888 lei | 20.452 lei | 27.634 lei | 57.795 lei | 109.461 lei | 109.841 lei | 59.311 lei |
| Pierdere netă | 167.102 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -167.102 lei | 132.886 lei | 63.054 lei | 26.998 lei | 94.888 lei | 20.452 lei | 27.634 lei | 57.795 lei | 109.461 lei | 109.841 lei | 59.311 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.923.137 lei | 2.226.866 lei | 2.091.249 lei | 2.099.569 lei | 2.124.929 lei | 2.054.587 lei | 2.082.318 lei | 2.086.800 lei | 2.150.838 lei | 2.169.701 lei | 2.088.179 lei |
| Datorii | 326.463 lei | 352.003 lei | 277.678 lei | 322.145 lei | 292.709 lei | 285.558 lei | 305.807 lei | 280.428 lei | 292.781 lei | 305.360 lei | 264.467 lei |
| Capitaluri proprii | 1.596.674 lei | 1.874.863 lei | 1.811.631 lei | 1.775.575 lei | 1.832.220 lei | 1.769.029 lei | 1.776.511 lei | 1.806.372 lei | 1.858.057 lei | 1.858.141 lei | 1.807.611 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 20 | 42 | 42 | 42 | 44 | 47 | 48 | 49 | 59 | 64 | 68 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ÎNTREȚINEREA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, ÎNTREȚINEREA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ÎNTREȚINEREA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Pitești, județul Argeș (REPUBLICII, nr. 85, bl. D6A, et. MEZANIN); numărul de înmatriculare e C|03|31|2005, din 02.08.2005.
Ce cifră de afaceri a avut ÎNTREȚINEREA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ în 2025?
2.761.711 lei, cu 6% peste 2024 (2.615.475 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 167.102 lei.
Câți salariați are ÎNTREȚINEREA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ?
20 salariați în medie în 2025 (42 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ÎNTREȚINEREA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.