VOLTAS DISTRIBUTION SRL — dosare în instanță
Numele VOLTAS DISTRIBUTION SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 31 martie 2025
- Ultima activitate
- 29 septembrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 12936778)
- CUI
- 12936778
- Denumire
- VOLTAS DISTRIBUTION SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|447|2000
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.04.2000
- Sediu
- Str. GORUNULUI, nr. 1, ap. 21, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 5147 Comerț cu ridicata al altor bunuri de consum nealimentare, n.c.a. · rev. 1
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.773.861 lei (-8% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,2 mil. lei · 2025 2,8 mil. lei · maxim 2019 3,3 mil. lei · minim 2015 2,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 15,1 mii lei · 2025 12,4 mii lei · maxim 2020 32,6 mii lei · minim 2021 4,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 8 · 2025 7 · maxim 2017 11 · minim 2024 7.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.773.861 lei | 3.027.449 lei | 2.993.215 lei | 3.139.239 lei | 2.799.527 lei | 2.895.709 lei | 3.279.839 lei | 3.174.537 lei | 2.869.102 lei | 2.628.800 lei | 2.218.426 lei |
| Venituri totale | 2.819.333 lei | 3.101.378 lei | 3.066.898 lei | 3.180.752 lei | 2.799.619 lei | 2.898.247 lei | 3.312.435 lei | 3.176.910 lei | 2.871.867 lei | 2.653.025 lei | 2.226.991 lei |
| Cheltuieli totale | 2.804.526 lei | 3.081.012 lei | 3.057.490 lei | 3.161.735 lei | 2.794.180 lei | 2.859.016 lei | 3.284.128 lei | 3.167.188 lei | 2.863.879 lei | 2.645.114 lei | 2.209.156 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 12.362 lei | 16.970 lei | 6.065 lei | 15.910 lei | 4.578 lei | 32.571 lei | 23.431 lei | 9.722 lei | 7.988 lei | 6.591 lei | 15.057 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 12.362 lei | 16.970 lei | 6.065 lei | 15.910 lei | 4.578 lei | 32.571 lei | 23.431 lei | 9.722 lei | 7.988 lei | 6.591 lei | 15.057 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.760.702 lei | 1.907.299 lei | 1.783.299 lei | 1.784.382 lei | 1.577.096 lei | 1.438.201 lei | 1.346.235 lei | 1.294.295 lei | 1.232.065 lei | 1.198.384 lei | 1.266.768 lei |
| Datorii | 1.655.395 lei | 1.814.355 lei | 1.707.324 lei | 1.714.472 lei | 1.485.947 lei | 1.351.630 lei | 1.252.155 lei | 1.175.445 lei | 1.166.344 lei | 1.056.651 lei | 981.625 lei |
| Capitaluri proprii | 105.307 lei | 92.944 lei | 75.975 lei | 69.910 lei | 91.149 lei | 86.571 lei | 94.080 lei | 118.850 lei | 65.721 lei | 141.733 lei | 285.143 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 7 | 7 | 8 | 8 | 9 | 9 | 9 | 9 | 11 | 10 | 8 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 7148/211/2025 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare VOLTAS DISTRIBUTION SRL?
VOLTAS DISTRIBUTION SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des VOLTAS DISTRIBUTION SRL?
Cel mai des ca terţ poprit (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 08 octombrie 2026.