VALAHIA SECURITY SERVICES SRL — dosare în instanță
Numele VALAHIA SECURITY SERVICES SRL apare în 4 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 10 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 28 ianuarie 2013
- Ultima activitate
- 10 octombrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 2 din 4 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 12879974)
- CUI
- 12879974
- Denumire
- VALAHIA SECURITY SERVICES SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|2850|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 10.03.2011
- Sediu
- PĂCII, nr. 2, bl. E9, sc. B, et. P, ap. 22, Municipiul Piatra Neamț, Neamț
- Activități autorizate (CAEN)
- 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte · rev. 3
- 1423 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru · rev. 3
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
- 2553 Operațiuni de mecanică generală · rev. 3
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
Arată toate (79)
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
- 3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri · rev. 3
- 3833 Alte activități de eliminare a deșeurilor · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 3
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților · rev. 3
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie · rev. 3
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive · rev. 3
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale · rev. 3
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă · rev. 3
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a. · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar · rev. 3
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală · rev. 3
- 7413 Activități de design de interior · rev. 3
- 7414 Alte activități de design specializat · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
- 7740 Leasing cu bunuri intangibile (cu excepția lucrărilor care fac obiectul drepturilor de autor) · rev. 3
- 8001 Activități de investigații și servicii private de protecție · rev. 3
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a. · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 3
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
- 8425 Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora · rev. 3
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
- 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.978.222 lei (-43% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 897,2 mii lei · 2025 2 mil. lei · maxim 2019 7,5 mil. lei · minim 2021 606,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 383,6 mii lei · 2025 1,9 mil. lei · maxim 2025 1,9 mil. lei · minim 2021 −1,9 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 33 · 2025 26 · maxim 2017 176 · minim 2025 26.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.978.222 lei | 3.498.330 lei | 2.980.481 lei | 2.744.052 lei | 606.715 lei | 2.962.713 lei | 7.526.525 lei | 4.438.129 lei | 4.921.876 lei | 3.650.904 lei | 897.249 lei |
| Venituri totale | 4.733.006 lei | 3.554.959 lei | 3.023.825 lei | 2.776.568 lei | 610.361 lei | 2.962.728 lei | 7.526.548 lei | 4.443.916 lei | 4.980.144 lei | 3.773.455 lei | 1.399.212 lei |
| Cheltuieli totale | 2.530.659 lei | 3.121.587 lei | 2.671.625 lei | 2.549.795 lei | 2.557.772 lei | 2.925.007 lei | 6.968.361 lei | 4.730.931 lei | 5.257.816 lei | 3.191.730 lei | 1.015.629 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.880.258 lei | 433.372 lei | 295.838 lei | 190.489 lei | 0 lei | 32.089 lei | 501.382 lei | 0 lei | 0 lei | 547.941 lei | 383.583 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 1.947.411 lei | 0 lei | 0 lei | 287.015 lei | 277.672 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.880.258 lei | 433.372 lei | 295.838 lei | 190.489 lei | -1.947.411 lei | 32.089 lei | 501.382 lei | -287.015 lei | -277.672 lei | 547.941 lei | 383.583 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.277.686 lei | 3.841.339 lei | 3.397.555 lei | 3.193.837 lei | 3.165.987 lei | 5.518.609 lei | 5.564.196 lei | 955.311 lei | 1.044.927 lei | 1.574.170 lei | 509.870 lei |
| Datorii | 306.383 lei | 4.750.324 lei | 4.739.912 lei | 4.832.032 lei | 4.994.671 lei | 5.399.882 lei | 5.477.558 lei | 1.370.055 lei | 1.127.656 lei | 1.331.274 lei | 815.365 lei |
| Capitaluri proprii | 971.303 lei | -908.985 lei | -1.342.357 lei | -1.638.195 lei | -1.828.684 lei | 118.727 lei | 86.638 lei | -414.744 lei | -82.729 lei | 242.896 lei | -305.495 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 26 | 54 | 55 | 58 | 65 | 73 | 94 | 140 | 176 | 113 | 33 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 3 județe
Cele mai multe la Judecătoria Piatra Neamț (2 · 50%), apoi Curtea de Apel București (1) și Tribunalul Buzău (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Piatra Neamț | Neamț | Judecătorie | 2 |
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 1 |
| Tribunalul Buzău | Buzău | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 2
- Creditor: 1
- Intimat Pârât: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 2
- Litigii cu profesioniștii: 2
Stadii procesuale
- Fond: 3
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2013: 1
- 2023: 1
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1538/279/2026 | Judecătoria Piatra Neamț | Litigii cu profesioniștii | Fond | Terţ poprit |
| 8717/279/2026 | Judecătoria Piatra Neamț | Litigii cu profesioniștii | Fond | Terţ poprit |
| 20419/3/2019 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Pârât |
| 662/114/2013 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare VALAHIA SECURITY SERVICES SRL?
VALAHIA SECURITY SERVICES SRL apare în 4 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 10 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des VALAHIA SECURITY SERVICES SRL?
Cel mai des la Judecătoria Piatra Neamț (2), Curtea de Apel București (1) și Tribunalul Buzău (1).
În ce calitate apare cel mai des VALAHIA SECURITY SERVICES SRL?
Cel mai des ca terţ poprit (2 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat și pârât?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.