COMAT ARGEŞ SA — dosare în instanță

Numele COMAT ARGEŞ SA apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 08 octombrie 2026.

Dosare publice
3
Instanțe
2
Primul dosar
10 octombrie 2025
Ultima activitate
08 octombrie 2026
Rol dominant
Reclamant — 2 din 3 dosare cu calitate cunoscută (67%)

Din registrul firmelor (CUI 128566)

CUI
128566
Denumire
COMAT-ARGES SA
Formă juridică
societate pe acțiuni
Număr de înmatriculare
J|03|76|1991
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
12.02.1991
Sediu
Str. DEPOZITELOR, nr. 27, Municipiul Pitești, Argeș
Activități autorizate (CAEN)
  • 2016 Fabricarea materialelor plastice în forme primare · rev. 3
  • 2410 Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje · rev. 3
  • 2433 Producția de profile obținute la rece · rev. 3
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 3
Arată toate (49)
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
  • 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile · rev. 3
  • 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
  • 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie · rev. 3
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 3
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 3
  • 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 3
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
  • 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 3
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
  • 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 3
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
  • 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 3
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
  • 4920 Transporturi de marfă pe calea ferată · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 4942 Servicii de mutare · rev. 3
  • 5210 Depozitări · rev. 3
  • 5224 Manipulări · rev. 3
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
  • 5611 Restaurante · rev. 3
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
  • 7740 Leasing cu bunuri intangibile (cu excepția lucrărilor care fac obiectul drepturilor de autor) · rev. 3
  • 9311 Activități ale bazelor sportive · rev. 3
  • 9319 Alte activități sportive n.c.a · rev. 3
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
11.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 22.630.753 lei (+27% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 10,2 mil. lei · 2025 22,6 mil. lei · maxim 2022 26,5 mil. lei · minim 2015 10,2 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 1,8 mil. lei · 2025 5,1 mil. lei · maxim 2020 6 mil. lei · minim 2018 1,2 mil. lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 10 · 2025 5 · maxim 2015 10 · minim 2025 5.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă22.630.753 lei17.796.905 lei13.600.147 lei26.474.067 lei22.949.450 lei18.938.795 lei10.548.727 lei12.018.273 lei14.490.602 lei10.676.096 lei10.150.744 lei
Venituri totale23.222.649 lei18.553.058 lei14.016.297 lei26.483.755 lei22.949.450 lei18.941.320 lei10.707.485 lei12.086.549 lei14.601.198 lei10.757.007 lei10.230.594 lei
Cheltuieli totale17.160.824 lei14.608.182 lei9.472.795 lei21.883.684 lei19.075.452 lei11.752.278 lei8.949.890 lei10.714.425 lei11.526.270 lei8.498.041 lei8.041.971 lei
Rezultat
Profit net5.119.392 lei3.352.799 lei3.842.880 lei3.891.840 lei3.305.778 lei6.043.816 lei1.477.186 lei1.166.180 lei2.591.885 lei1.922.284 lei1.828.387 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net5.119.392 lei3.352.799 lei3.842.880 lei3.891.840 lei3.305.778 lei6.043.816 lei1.477.186 lei1.166.180 lei2.591.885 lei1.922.284 lei1.828.387 lei
Bilanț
Active totale46.913.366 lei48.288.903 lei41.456.438 lei37.284.453 lei35.436.524 lei30.752.580 lei24.858.195 lei23.499.646 lei22.449.323 lei19.184.676 lei18.105.831 lei
Datorii6.826.624 lei7.571.553 lei4.316.883 lei2.447.778 lei3.991.689 lei1.613.523 lei1.762.954 lei1.881.591 lei1.997.448 lei1.322.029 lei2.161.483 lei
Capitaluri proprii40.086.742 lei40.717.350 lei37.139.555 lei34.836.675 lei31.444.835 lei29.139.057 lei23.095.241 lei21.618.055 lei20.451.875 lei17.862.647 lei15.944.348 lei
Oameni
Număr mediu de salariați5666—7688—10

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Reclamant: 2
  • Intimat Reclamant: 1

Categorii de dosare

  • Contencios administrativ: 3

Stadii procesuale

  • Fond: 2
  • Recurs: 1

Dosare pe ani

  • 2025: 2
  • 2026: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
3135/109/2025Tribunalul ArgeșContencios administrativ și fiscalFondReclamant
50/109/2023*Tribunalul ArgeșContencios administrativ și fiscalFondReclamant
50/109/2023Curtea de Apel PiteștiContencios administrativ și fiscalRecursIntimat Reclamant

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare COMAT ARGEŞ SA?

COMAT ARGEŞ SA apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 08 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des COMAT ARGEŞ SA?

Cel mai des la Tribunalul Argeș (2) și Curtea de Apel Pitești (1).

În ce calitate apare cel mai des COMAT ARGEŞ SA?

Cel mai des ca reclamant (2 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă reclamant și intimat?

Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.