AMCART SRL
AMCART SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 6, București, CUI 12835595. Cifră de afaceri 2025: 62.644 lei. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 12835595
- Denumire
- AMCART SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|2929|2000
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 28.03.2000
- Sediu
- TÂRGU NEAMȚ, nr. 34, bl. A17, sc. C, et. 1, ap. 35, București Sectorul 6, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 1712 Fabricarea hârtiei și cartonului · rev. 3
- 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton · rev. 3
- 1722 Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton · rev. 3
- 1723 Fabricarea articolelor de papetărie · rev. 3
- 1725 Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a. · rev. 3
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 3
Arată toate (17)
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire · rev. 3
- 1814 Legătorie și servicii conexe · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților · rev. 3
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie · rev. 3
- 5811 Activități de editare a cărților · rev. 3
- 5819 Alte activități de editare · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 8292 Activități de ambalare · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 62.644 lei (-76% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,2 mil. lei · 2025 62,6 mii lei · maxim 2017 2,7 mil. lei · minim 2025 62,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 71 mii lei · 2025 −9 mii lei · maxim 2018 428,9 mii lei · minim 2022 −74,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 23 · 2023 1 · maxim 2015 23 · minim 2023 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 62.644 lei | 266.287 lei | 102.143 lei | 1.546.577 lei | 1.588.984 lei | 1.641.095 lei | 2.247.114 lei | 2.039.142 lei | 2.691.245 lei | 2.168.022 lei | 2.192.255 lei |
| Venituri totale | 62.644 lei | 266.291 lei | 127.175 lei | 1.799.526 lei | 1.635.268 lei | 1.641.471 lei | 2.265.810 lei | 3.010.984 lei | 2.698.086 lei | 2.214.629 lei | 2.194.127 lei |
| Cheltuieli totale | 71.665 lei | 282.231 lei | 151.501 lei | 1.874.157 lei | 1.611.330 lei | 1.635.022 lei | 2.233.434 lei | 2.492.631 lei | 2.628.640 lei | 2.153.822 lei | 2.105.261 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 16.833 lei | 3.028 lei | 23.524 lei | 428.931 lei | 51.496 lei | 48.309 lei | 70.950 lei |
| Pierdere netă | 9.021 lei | 15.940 lei | 24.326 lei | 74.631 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -9.021 lei | -15.940 lei | -24.326 lei | -74.631 lei | 16.833 lei | 3.028 lei | 23.524 lei | 428.931 lei | 51.496 lei | 48.309 lei | 70.950 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 261.516 lei | 276.868 lei | 292.500 lei | 642.566 lei | 723.006 lei | 801.856 lei | 766.286 lei | 1.050.852 lei | 1.495.506 lei | 1.486.341 lei | 1.241.744 lei |
| Datorii | 8.311 lei | 14.642 lei | 14.333 lei | 278.946 lei | 191.002 lei | 234.054 lei | 190.985 lei | 463.976 lei | 641.697 lei | 682.408 lei | 379.157 lei |
| Capitaluri proprii | 253.205 lei | 262.226 lei | 278.167 lei | 363.620 lei | 532.004 lei | 567.802 lei | 575.301 lei | 586.876 lei | 852.924 lei | 801.428 lei | 858.382 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | — | — | 1 | 13 | 14 | 15 | 19 | 20 | 22 | 22 | 23 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Pagini de dosare cu această denumire (nu confirmăm că sunt aceeași firmă):
- AMCART SRL — 6 dosare
Întrebări frecvente
Este AMCART SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, AMCART SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul AMCART SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 6, județul București (TÂRGU NEAMȚ, nr. 34, bl. A17, sc. C, et. 1, ap. 35); numărul de înmatriculare e J|40|2929|2000, din 28.03.2000.
Ce cifră de afaceri a avut AMCART SRL în 2025?
62.644 lei, cu 76% sub 2024 (266.287 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 9.021 lei.
De unde vin datele despre AMCART SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.