CONTACT EAST SRL — dosare în instanță
Numele CONTACT EAST SRL apare în 6 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 6
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 13 iunie 2023
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat Creditor — 2 din 6 dosare cu calitate cunoscută (33%)
Din registrul firmelor (CUI 12830792)
- CUI
- 12830792
- Denumire
- CONTACT EAST SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|2254|2009
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 27.11.2009
- Sediu
- Str. DOSTOIEVSKI, nr. 26, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase · rev. 3
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor · rev. 3
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte · rev. 3
- 0142 Creșterea altor bovine · rev. 3
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor · rev. 3
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 3
Arată toate (16)
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor · rev. 3
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor · rev. 3
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile · rev. 3
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 8.481.361 lei (-16% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 6,3 mil. lei · 2025 8,5 mil. lei · maxim 2022 19,2 mil. lei · minim 2015 6,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,4 mii lei · 2025 146,1 mii lei · maxim 2021 648,5 mii lei · minim 2016 −92,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 25 · 2025 11 · maxim 2016 42 · minim 2025 11.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 8.481.361 lei | 10.111.285 lei | 14.564.619 lei | 19.217.367 lei | 16.949.388 lei | 9.448.033 lei | 10.503.753 lei | 8.980.809 lei | 9.037.872 lei | 10.904.900 lei | 6.333.499 lei |
| Venituri totale | 10.693.138 lei | 12.939.484 lei | 16.625.097 lei | 21.516.697 lei | 17.957.722 lei | 10.198.266 lei | 12.665.088 lei | 11.363.226 lei | 10.924.487 lei | 11.520.261 lei | 8.183.635 lei |
| Cheltuieli totale | 10.547.078 lei | 12.671.093 lei | 16.609.009 lei | 20.811.301 lei | 17.186.742 lei | 9.825.590 lei | 12.637.477 lei | 11.315.116 lei | 10.852.981 lei | 11.608.253 lei | 8.148.924 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 146.060 lei | 226.874 lei | 12.368 lei | 593.533 lei | 648.482 lei | 317.657 lei | 1.619 lei | 9.438 lei | 37.033 lei | 0 lei | 1.414 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 92.487 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 146.060 lei | 226.874 lei | 12.368 lei | 593.533 lei | 648.482 lei | 317.657 lei | 1.619 lei | 9.438 lei | 37.033 lei | -92.487 lei | 1.414 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 19.007.214 lei | 18.024.059 lei | 19.673.898 lei | 20.621.439 lei | 19.768.135 lei | 13.836.927 lei | 13.591.419 lei | 14.582.194 lei | 13.407.085 lei | 11.913.058 lei | 10.790.465 lei |
| Datorii | 13.357.924 lei | 12.471.531 lei | 14.111.144 lei | 15.064.956 lei | 14.806.844 lei | 13.979.028 lei | 13.967.022 lei | 14.483.963 lei | 13.139.847 lei | 11.477.213 lei | 10.047.310 lei |
| Capitaluri proprii | 4.961.141 lei | 4.815.080 lei | 4.588.206 lei | 4.575.838 lei | 3.982.304 lei | -1.099.832 lei | -1.417.489 lei | -1.087.104 lei | -1.049.451 lei | -1.036.932 lei | -885.710 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 11 | 12 | 14 | 13 | 14 | 17 | 17 | 16 | 17 | 42 | 25 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat Creditor: 2
- Creditor: 1
- Intimat: 1
- Intimat Pârât: 1
- Recurent Pârât: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 3
- Litigii cu profesioniștii: 2
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Apel: 5
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2023: 2
- 2024: 1
- 2025: 2
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 6 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 354/84/2025 | Tribunalul Sălaj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 352/1259/2018 | Curtea de Apel Pitești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 166/117/2021** | Curtea de Apel Cluj | Litigii cu profesioniștii | Apel | Recurent Pârât |
| 354/84/2025/a1 | Curtea de Apel Cluj | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 166/117/2021*** | Curtea de Apel Cluj | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat Pârât |
| 403/323/2023 | Tribunalul Mureș | Civil | Apel | Intimat |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare CONTACT EAST SRL?
CONTACT EAST SRL apare în 6 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des CONTACT EAST SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Cluj (3), Curtea de Apel Pitești (1) și Tribunalul Mureș (1).
În ce calitate apare cel mai des CONTACT EAST SRL?
Cel mai des ca intimat creditor (2 din 6 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat, creditor, pârât și recurent?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Recurent: partea care a declarat recurs împotriva unei hotărâri.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.