VERDINVEST SRL — dosare în instanță
Numele VERDINVEST SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 5
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 14 decembrie 2021
- Ultima activitate
- 12 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 3 din 5 dosare cu calitate cunoscută (60%)
Din registrul firmelor (CUI 12808477)
- CUI
- 12808477
- Denumire
- VERDINVEST SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|26|163|2000
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.03.2000
- Sediu
- Str. SOMNULUI, nr. 11, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei · rev. 3
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 3
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 3
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 3
- 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții · rev. 3
- 2363 Fabricarea betonului · rev. 3
Arată toate (81)
- 2364 Fabricarea mortarului · rev. 3
- 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos · rev. 3
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei · rev. 3
- 2420 Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel · rev. 3
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 2553 Operațiuni de mecanică generală · rev. 3
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase · rev. 3
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
- 3823 Alte activități de tratare a deșeurilor · rev. 3
- 3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie · rev. 3
- 3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri · rev. 3
- 3833 Alte activități de eliminare a deșeurilor · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 3
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a. · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 3
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 3
- 7414 Alte activități de design specializat · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
- 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. · rev. 3
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
- 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic · rev. 3
- 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 6.824.291 lei (+25% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 5,2 mil. lei · 2025 6,8 mil. lei · maxim 2020 9,9 mil. lei · minim 2017 3,8 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 877,5 mii lei · 2025 1 mil. lei · maxim 2025 1 mil. lei · minim 2016 2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 51 · 2025 25 · maxim 2015 51 · minim 2025 25.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 6.824.291 lei | 5.454.652 lei | 6.463.220 lei | 8.103.924 lei | 9.784.654 lei | 9.899.363 lei | 6.279.330 lei | 5.449.419 lei | 3.779.544 lei | 4.534.970 lei | 5.234.724 lei |
| Venituri totale | 7.258.922 lei | 5.967.986 lei | 6.496.458 lei | 8.108.334 lei | 9.500.075 lei | 9.928.910 lei | 6.274.735 lei | 5.702.707 lei | 4.302.345 lei | 4.828.412 lei | 5.535.497 lei |
| Cheltuieli totale | 6.084.547 lei | 5.610.216 lei | 5.592.248 lei | 7.038.308 lei | 9.249.030 lei | 8.799.619 lei | 5.626.611 lei | 5.163.634 lei | 4.207.061 lei | 4.824.803 lei | 4.505.907 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.041.014 lei | 317.164 lei | 828.186 lei | 925.092 lei | 216.120 lei | 982.320 lei | 560.720 lei | 477.327 lei | 82.282 lei | 1.951 lei | 877.470 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.041.014 lei | 317.164 lei | 828.186 lei | 925.092 lei | 216.120 lei | 982.320 lei | 560.720 lei | 477.327 lei | 82.282 lei | 1.951 lei | 877.470 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.739.958 lei | 3.342.595 lei | 2.749.963 lei | 3.564.254 lei | 2.863.799 lei | 4.455.661 lei | 3.216.913 lei | 2.625.553 lei | 2.646.882 lei | 3.539.509 lei | 4.998.427 lei |
| Datorii | 1.078.931 lei | 848.746 lei | 453.710 lei | 2.091.814 lei | 970.151 lei | 1.665.148 lei | 769.815 lei | 620.889 lei | 349.583 lei | 578.159 lei | 689.163 lei |
| Capitaluri proprii | 1.632.570 lei | 2.465.392 lei | 2.267.796 lei | 1.439.610 lei | 1.860.818 lei | 2.721.574 lei | 2.378.159 lei | 1.905.638 lei | 2.049.448 lei | 2.405.441 lei | 3.441.835 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 25 | 33 | 36 | 36 | 43 | 46 | 46 | 41 | 43 | 46 | 51 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 3
- Intimat Creditor: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 4
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 3
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2024: 2
- 2025: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 35978/3/2021 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 15701/320/2026 | Judecătoria Târgu Mureș | Civil | Fond | Reclamant |
| 35978/3/2021/a58 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 35978/3/2021/a64 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 35978/3/2021/a88 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare VERDINVEST SRL?
VERDINVEST SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des VERDINVEST SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel București (2), Tribunalul București (2) și Judecătoria Târgu Mureș (1).
În ce calitate apare cel mai des VERDINVEST SRL?
Cel mai des ca creditor (3 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 13 octombrie 2026.