SILTEXIM SRL
SILTEXIM SRL: firmă în funcțiune din Sat Chibed, Comuna Chibed, Mureș, CUI 1276358. Cifră de afaceri 2025: 7.028 lei. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 1276358
- Denumire
- SILTEXIM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|26|943|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 18.07.1991
- Sediu
- Str. MORII, nr. 375, Sat Chibed, Comuna Chibed, Mureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 2
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. · rev. 2
- 1061 Fabricarea produselor de morărit · rev. 2
- 1310 Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile · rev. 2
- 1320 Producția de țesături · rev. 2
- 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) · rev. 2
Arată toate (35)
- 1393 Fabricarea de covoare și mochete · rev. 2
- 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) · rev. 2
- 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. · rev. 2
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. · rev. 2
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 2
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 2
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 2
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
- 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate · rev. 2
- 4743 Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate · rev. 2
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate · rev. 2
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · rev. 2
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate · rev. 2
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate · rev. 2
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate · rev. 2
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate · rev. 2
- 4763 Comerț cu amănuntul al discurilor și benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video , în magazine specializate · rev. 2
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · rev. 2
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate · rev. 2
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 9522 Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 7.028 lei (+10% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 206,2 mii lei · 2025 7 mii lei · maxim 2018 295,2 mii lei · minim 2023 3,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −31,5 mii lei · 2025 −5 mii lei · maxim 2018 43,4 mii lei · minim 2021 −53,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2024 1 · maxim 2015 5 · minim 2021 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 7.028 lei | 6.392 lei | 3.851 lei | 8.531 lei | 47.621 lei | 191.011 lei | 273.754 lei | 295.211 lei | 290.056 lei | 234.173 lei | 206.200 lei |
| Venituri totale | 7.028 lei | 6.392 lei | 3.851 lei | 8.824 lei | 15.152 lei | 194.274 lei | 312.976 lei | 361.904 lei | 375.609 lei | 302.210 lei | 262.239 lei |
| Cheltuieli totale | 12.070 lei | 30.604 lei | 48.433 lei | 50.700 lei | 68.599 lei | 234.608 lei | 302.595 lei | 315.522 lei | 350.641 lei | 305.749 lei | 287.606 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 7.643 lei | 43.429 lei | 22.058 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 5.042 lei | 24.254 lei | 44.622 lei | 41.961 lei | 53.946 lei | 42.244 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 5.882 lei | 31.532 lei |
| Rezultat net | -5.042 lei | -24.254 lei | -44.622 lei | -41.961 lei | -53.946 lei | -42.244 lei | 7.643 lei | 43.429 lei | 22.058 lei | -5.882 lei | -31.532 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 76.333 lei | 76.885 lei | 82.450 lei | 80.887 lei | 80.862 lei | 144.032 lei | 219.665 lei | 222.356 lei | 178.957 lei | 151.352 lei | 148.466 lei |
| Datorii | 312.806 lei | 308.316 lei | 289.627 lei | 243.442 lei | 201.456 lei | 210.680 lei | 244.069 lei | 254.403 lei | 254.433 lei | 248.886 lei | 240.118 lei |
| Capitaluri proprii | -236.473 lei | -231.431 lei | -207.177 lei | -162.555 lei | -120.594 lei | -66.648 lei | -24.404 lei | -32.047 lei | -75.476 lei | -97.534 lei | -91.652 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este SILTEXIM SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, SILTEXIM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul SILTEXIM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Chibed, Comuna Chibed, județul Mureș (Str. MORII, nr. 375); numărul de înmatriculare e J|26|943|1991, din 18.07.1991.
Ce cifră de afaceri a avut SILTEXIM SRL în 2025?
7.028 lei, cu 10% peste 2024 (6.392 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 5.042 lei.
De unde vin datele despre SILTEXIM SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.