ELECTRO STANCIU SRL — dosare în instanță
Numele ELECTRO STANCIU SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 5
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 20 februarie 2019
- Ultima activitate
- 14 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 4 din 5 dosare cu calitate cunoscută (80%)
Din registrul firmelor (CUI 12697999)
- CUI
- 12697999
- Denumire
- ELECTRO STANCIU SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|01|77|2000
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 18.02.2000
- Sediu
- Str. ION CREANGĂ, nr. 170, Municipiul Aiud, Alba
- Activități autorizate (CAEN)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
Arată toate (7)
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.174.771 lei (+15% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,5 mil. lei · 2025 2,2 mil. lei · maxim 2017 5,4 mil. lei · minim 2024 1,9 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 384 mii lei · 2025 3,6 mii lei · maxim 2021 1,3 mil. lei · minim 2018 3,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 18 · 2025 16 · maxim 2020 21 · minim 2025 16.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.174.771 lei | 1.896.722 lei | 3.881.259 lei | 3.328.621 lei | 3.420.378 lei | 3.992.029 lei | 3.334.663 lei | 2.106.416 lei | 5.413.435 lei | 1.945.597 lei | 2.450.263 lei |
| Venituri totale | 2.250.253 lei | 2.108.180 lei | 3.896.332 lei | 3.383.219 lei | 3.427.020 lei | 3.994.517 lei | 3.336.535 lei | 2.386.417 lei | 5.424.537 lei | 1.950.627 lei | 2.750.675 lei |
| Cheltuieli totale | 2.208.658 lei | 2.061.130 lei | 3.502.186 lei | 2.950.052 lei | 2.137.709 lei | 2.858.351 lei | 2.574.726 lei | 2.377.786 lei | 4.954.826 lei | 1.827.994 lei | 2.295.251 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 3.595 lei | 36.474 lei | 371.168 lei | 401.027 lei | 1.259.152 lei | 1.098.576 lei | 728.443 lei | 3.531 lei | 405.539 lei | 98.856 lei | 383.954 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 3.595 lei | 36.474 lei | 371.168 lei | 401.027 lei | 1.259.152 lei | 1.098.576 lei | 728.443 lei | 3.531 lei | 405.539 lei | 98.856 lei | 383.954 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 6.818.926 lei | 6.855.248 lei | 7.040.465 lei | 7.667.876 lei | 7.408.284 lei | 6.678.039 lei | 3.405.732 lei | 3.564.739 lei | 6.965.471 lei | 2.113.199 lei | 2.045.953 lei |
| Datorii | 3.713.072 lei | 3.752.990 lei | 3.974.681 lei | 4.973.260 lei | 3.714.694 lei | 3.959.916 lei | 1.480.922 lei | 2.368.372 lei | 5.772.635 lei | 1.325.902 lei | 1.357.512 lei |
| Capitaluri proprii | 3.105.854 lei | 3.102.258 lei | 3.065.784 lei | 2.694.616 lei | 3.693.590 lei | 2.718.123 lei | 1.924.810 lei | 1.196.367 lei | 1.192.836 lei | 787.297 lei | 688.441 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 16 | 18 | 17 | 18 | 19 | 21 | 19 | 19 | 19 | 17 | 18 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Curtea de Apel Cluj (2 · 40%), apoi Tribunalul Comercial Cluj (2) și Tribunalul Mureș (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel Cluj | Cluj | Curte de apel | 2 |
| Tribunalul Comercial Cluj | Cluj | Tribunal | 2 |
| Tribunalul Mureș | Mureș | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 4
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 4
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 3
- Apel: 1
- Contestație în anulare (apel): 1
Dosare pe ani
- 2019: 1
- 2023: 1
- 2024: 2
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 7881/102/2024 | Tribunalul Mureș | Civil | Fond | Reclamant |
| 120/1285/2019/a55 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 120/1285/2019/a51 | Curtea de Apel Cluj | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 407/33/2024 | Curtea de Apel Cluj | Insolvență / faliment | Contestație în anulare (apel) | Creditor |
| 120/1285/2019 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ELECTRO STANCIU SRL?
ELECTRO STANCIU SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des ELECTRO STANCIU SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Cluj (2), Tribunalul Comercial CLUJ (2) și Tribunalul Mureș (1).
În ce calitate apare cel mai des ELECTRO STANCIU SRL?
Cel mai des ca creditor (4 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.