ROMINSEM SRL — dosare în instanță
Numele ROMINSEM SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 28 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 31 ianuarie 2012
- Ultima activitate
- 28 septembrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 12664800)
- CUI
- 12664800
- Denumire
- ROMINSEM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|09|384|2000
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 27.12.2000
- Sediu
- Sat Mircea Vodă, Comuna Mircea Vodă, Brăila
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase · rev. 3
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor · rev. 3
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 3
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor · rev. 3
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
Arată toate (7)
- 5210 Depozitări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 19.969.647 lei (+12% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 12,5 mil. lei · 2025 20 mil. lei · maxim 2021 23,5 mil. lei · minim 2017 11,8 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 3,6 mil. lei · 2025 2,6 mil. lei · maxim 2021 9,7 mil. lei · minim 2024 1,2 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 27 · 2025 30 · maxim 2021 30 · minim 2015 27.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 19.969.647 lei | 17.848.956 lei | 20.558.703 lei | 23.161.480 lei | 23.483.764 lei | 13.301.361 lei | 14.367.455 lei | 12.597.866 lei | 11.803.786 lei | 13.351.017 lei | 12.517.911 lei |
| Venituri totale | 23.474.779 lei | 22.106.308 lei | 23.448.174 lei | 31.223.088 lei | 27.326.211 lei | 19.624.694 lei | 18.312.487 lei | 17.407.011 lei | 16.551.686 lei | 16.506.746 lei | 14.696.442 lei |
| Cheltuieli totale | 20.882.348 lei | 20.593.794 lei | 21.938.284 lei | 20.779.464 lei | 16.025.440 lei | 15.341.828 lei | 12.761.082 lei | 12.337.535 lei | 12.636.900 lei | 10.454.254 lei | 10.759.981 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 2.592.431 lei | 1.203.030 lei | 1.264.452 lei | 8.926.065 lei | 9.726.838 lei | 3.842.961 lei | 4.723.973 lei | 4.509.109 lei | 3.164.768 lei | 5.297.592 lei | 3.561.093 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 2.592.431 lei | 1.203.030 lei | 1.264.452 lei | 8.926.065 lei | 9.726.838 lei | 3.842.961 lei | 4.723.973 lei | 4.509.109 lei | 3.164.768 lei | 5.297.592 lei | 3.561.093 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 64.047.615 lei | 60.900.690 lei | 61.202.874 lei | 62.324.398 lei | 57.883.017 lei | 51.696.862 lei | 49.365.070 lei | 39.521.095 lei | 38.910.797 lei | 40.857.816 lei | 37.906.379 lei |
| Datorii | 12.759.748 lei | 11.527.752 lei | 12.500.159 lei | 11.344.984 lei | 12.047.221 lei | 14.072.527 lei | 12.569.885 lei | 4.693.160 lei | 5.576.992 lei | 7.973.379 lei | 9.054.908 lei |
| Capitaluri proprii | 50.314.672 lei | 48.322.240 lei | 47.574.513 lei | 49.773.709 lei | 44.552.587 lei | 36.263.623 lei | 35.322.262 lei | 33.242.801 lei | 31.636.491 lei | 31.074.913 lei | 26.928.611 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 30 | 29 | 30 | 30 | 30 | 29 | 28 | 29 | 28 | 28 | 27 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 1
- Intimat Pârât: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 1
- Litigii de muncă: 1
Stadii procesuale
- Apel: 1
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2012: 1
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2175/113/2023 | Curtea de Apel Galați | Litigii de muncă | Apel | Intimat Pârât |
| 702/113/2012 | Tribunalul Brăila | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ROMINSEM SRL?
ROMINSEM SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 28 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des ROMINSEM SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Galați (1) și Tribunalul Brăila (1).
În ce calitate apare cel mai des ROMINSEM SRL?
Cel mai des ca creditor (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat și pârât?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 08 octombrie 2026.