AS INDUSTRIAL SA — dosare în instanță
Numele AS INDUSTRIAL SA apare în 14 dosare publice la 7 instanțe; ultima activitate: 06 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 14
- Instanțe
- 7
- Primul dosar
- 28 iulie 2014
- Ultima activitate
- 06 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 9 din 14 dosare cu calitate cunoscută (64%)
Din registrul firmelor (CUI 12427375)
- CUI
- 12427375
- Denumire
- AS INDUSTRIAL SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|40|10195|1999
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 17.11.1999
- Sediu
- Str. Elena Clucereasa, nr. 58-60, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
Arată toate (11)
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.973.920 lei (-18% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,9 mil. lei · 2025 4 mil. lei · maxim 2024 4,9 mil. lei · minim 2017 2,4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 146,6 mii lei · 2025 276 mii lei · maxim 2022 1,1 mil. lei · minim 2020 108,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2025 6 · maxim 2015 7 · minim 2018 6.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.973.920 lei | 4.871.494 lei | 4.236.673 lei | 3.940.269 lei | 3.864.881 lei | 2.704.928 lei | 2.905.238 lei | 2.879.806 lei | 2.447.394 lei | 2.782.140 lei | 2.888.147 lei |
| Venituri totale | 4.156.209 lei | 5.072.797 lei | 4.445.062 lei | 4.969.185 lei | 3.916.506 lei | 2.722.084 lei | 2.927.049 lei | 2.890.696 lei | 2.460.911 lei | 2.972.464 lei | 2.902.560 lei |
| Cheltuieli totale | 3.804.391 lei | 4.385.416 lei | 3.588.150 lei | 3.804.476 lei | 3.425.783 lei | 2.586.197 lei | 2.661.621 lei | 2.326.440 lei | 2.087.680 lei | 2.256.995 lei | 2.719.956 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 275.952 lei | 592.271 lei | 813.445 lei | 1.130.455 lei | 459.216 lei | 108.838 lei | 242.186 lei | 535.458 lei | 311.034 lei | 598.042 lei | 146.569 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 275.952 lei | 592.271 lei | 813.445 lei | 1.130.455 lei | 459.216 lei | 108.838 lei | 242.186 lei | 535.458 lei | 311.034 lei | 598.042 lei | 146.569 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 3.571.703 lei | 3.185.519 lei | 3.094.309 lei | 4.056.648 lei | 2.431.966 lei | 2.110.551 lei | 1.908.792 lei | 1.686.181 lei | 1.079.947 lei | 1.298.484 lei | 1.513.010 lei |
| Datorii | 3.161.678 lei | 2.452.546 lei | 2.146.807 lei | 1.491.103 lei | 796.876 lei | 934.677 lei | 841.756 lei | 761.331 lei | 300.555 lei | 434.126 lei | 516.694 lei |
| Capitaluri proprii | 410.025 lei | 732.973 lei | 947.502 lei | 2.565.545 lei | 1.635.090 lei | 1.175.874 lei | 1.067.036 lei | 924.850 lei | 779.392 lei | 864.358 lei | 996.316 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 6 | 7 | 6 | 6 | 7 | 7 | 7 | 6 | 7 | 7 | 7 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 9
- Intimat: 2
- Intimat Creditor: 2
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 13
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 8
- Apel: 6
Dosare pe ani
- 2014: 1
- 2016: 2
- 2023: 2
- 2024: 2
- 2025: 4
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 14 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 5014/63/2025/a9 | Curtea de Apel Craiova | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 1320/89/2016/a20 | Curtea de Apel Iași | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 1320/89/2016/a19 | Curtea de Apel Iași | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 1320/89/2016/a22 | Curtea de Apel Iași | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 1320/89/2016/a23 | Curtea de Apel Iași | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 1320/89/2016/a26 | Curtea de Apel Iași | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 29453/299/2025 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 1320/89/2016 | Tribunalul Vaslui | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1396/90/2016 | Tribunalul Vâlcea | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1320/89/2016/a23* | Tribunalul Vaslui | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1320/89/2016/a25 | Tribunalul Vaslui | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1320/89/2016/a27 | Tribunalul Vaslui | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5014/63/2025 | Tribunalul Dolj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 6847/99/2014 | Tribunalul Iași | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare AS INDUSTRIAL SA?
AS INDUSTRIAL SA apare în 14 dosare publice la 7 instanțe; ultima activitate: 06 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des AS INDUSTRIAL SA?
Cel mai des la Curtea de Apel Iași (5), Tribunalul Vaslui (4) și Tribunalul Vâlcea (1).
În ce calitate apare cel mai des AS INDUSTRIAL SA?
Cel mai des ca creditor (9 din 14 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (13 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat și pârât?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.