ACCENT TRAVEL&EVENTS SRL — dosare în instanță
Numele ACCENT TRAVEL&EVENTS SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 28 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 04 martie 2020
- Ultima activitate
- 28 septembrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 12097170)
- CUI
- 12097170
- Denumire
- ACCENT TRAVEL & EVENTS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|7734|1999
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 03.09.1999
- Sediu
- MIHAI BRAVU, nr. 215, PARTER, SUBSOL, CAM.1-4, București Sectorul 2, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7911 Activități ale agențiilor turistice · rev. 3
- 7912 Activități ale tur-operatorilor · rev. 3
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică · rev. 3
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 3
Arată toate (7)
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 12.924.699 lei (-4% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 29,3 mil. lei · 2025 12,9 mil. lei · maxim 2017 76 mil. lei · minim 2020 4,6 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 −555 mii lei · 2025 598,6 mii lei · maxim 2021 5,9 mil. lei · minim 2020 −937,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 33 · 2025 66 · maxim 2024 69 · minim 2015 33.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 12.924.699 lei | 13.425.296 lei | 11.598.151 lei | 10.021.857 lei | 12.596.249 lei | 4.588.831 lei | 10.006.779 lei | 9.629.491 lei | 75.995.245 lei | 59.070.652 lei | 29.339.634 lei |
| Venituri totale | 13.936.392 lei | 14.483.827 lei | 12.270.154 lei | 11.063.621 lei | 13.660.608 lei | 5.291.119 lei | 10.444.212 lei | 9.901.144 lei | 76.224.261 lei | 59.834.954 lei | 29.714.127 lei |
| Cheltuieli totale | 13.290.203 lei | 13.162.607 lei | 10.632.906 lei | 8.681.260 lei | 6.883.753 lei | 6.228.983 lei | 9.001.765 lei | 7.909.137 lei | 75.281.409 lei | 58.329.229 lei | 30.249.561 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 598.636 lei | 1.061.495 lei | 1.395.080 lei | 2.010.027 lei | 5.914.249 lei | 0 lei | 1.115.440 lei | 1.655.007 lei | 860.542 lei | 1.375.278 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 937.864 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 554.975 lei |
| Rezultat net | 598.636 lei | 1.061.495 lei | 1.395.080 lei | 2.010.027 lei | 5.914.249 lei | -937.864 lei | 1.115.440 lei | 1.655.007 lei | 860.542 lei | 1.375.278 lei | -554.975 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 19.374.363 lei | 25.761.293 lei | 25.612.260 lei | 20.457.948 lei | 21.087.795 lei | 14.817.277 lei | 17.783.771 lei | 19.740.854 lei | 8.681.967 lei | 9.435.865 lei | 7.088.700 lei |
| Datorii | 12.331.423 lei | 16.505.147 lei | 16.962.403 lei | 11.986.995 lei | 11.452.088 lei | 5.400.425 lei | 13.042.949 lei | 13.507.971 lei | 6.067.171 lei | 5.527.869 lei | 5.665.323 lei |
| Capitaluri proprii | 6.715.522 lei | 8.781.204 lei | 8.647.354 lei | 8.339.666 lei | 7.985.309 lei | 2.074.513 lei | 4.525.991 lei | 3.447.704 lei | 1.586.740 lei | 868.529 lei | -589.599 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 66 | 69 | 55 | 47 | 36 | 49 | 58 | 54 | 50 | 43 | 33 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Curtea de Apel București (1 · 50%), apoi Tribunalul București (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 1 |
| Tribunalul București | București | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 1
- Intimat Creditor: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 2
Stadii procesuale
- Apel: 1
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2020: 1
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 6146/3/2020/a3 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 6146/3/2020 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ACCENT TRAVEL&EVENTS SRL?
ACCENT TRAVEL&EVENTS SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 28 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des ACCENT TRAVEL&EVENTS SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel București (1) și Tribunalul București (1).
În ce calitate apare cel mai des ACCENT TRAVEL&EVENTS SRL?
Cel mai des ca creditor (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și intimat?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.