COM ZENIT SRL
COM ZENIT SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Târgu Mureș, Mureș, CUI 1207048. Cifră de afaceri 2025: 147.503 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 1207048
- Denumire
- COM ZENIT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|26|2039|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 04.12.1991
- Sediu
- Str. LIBERTĂȚII, nr. 109, ap. 53, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate · rev. 2
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate · rev. 2
- 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate · rev. 2
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 147.503 lei (-2% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 105,6 mii lei · 2025 147,5 mii lei · maxim 2022 152 mii lei · minim 2015 105,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 11,1 mii lei · 2025 −3,2 mii lei · maxim 2018 14,4 mii lei · minim 2025 −3,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 1 · maxim 2015 1 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 147.503 lei | 150.837 lei | 143.444 lei | 151.972 lei | 123.157 lei | 109.580 lei | 139.190 lei | 134.473 lei | 122.578 lei | 109.327 lei | 105.603 lei |
| Venituri totale | 147.555 lei | 150.945 lei | 170.930 lei | 152.020 lei | 123.157 lei | 112.355 lei | 139.212 lei | 134.473 lei | 122.602 lei | 109.327 lei | 105.603 lei |
| Cheltuieli totale | 149.292 lei | 145.251 lei | 156.480 lei | 145.818 lei | 122.154 lei | 110.729 lei | 126.243 lei | 118.732 lei | 108.911 lei | 93.660 lei | 91.362 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 4.214 lei | 12.979 lei | 4.833 lei | 346 lei | 865 lei | 11.577 lei | 14.397 lei | 12.466 lei | 13.480 lei | 11.073 lei |
| Pierdere netă | 3.183 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -3.183 lei | 4.214 lei | 12.979 lei | 4.833 lei | 346 lei | 865 lei | 11.577 lei | 14.397 lei | 12.466 lei | 13.480 lei | 11.073 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 53.870 lei | 66.599 lei | 78.426 lei | 62.304 lei | 60.801 lei | 58.595 lei | 65.274 lei | 63.725 lei | 57.143 lei | 56.969 lei | 44.511 lei |
| Datorii | 48.342 lei | 53.674 lei | 39.114 lei | 35.971 lei | 39.301 lei | 37.442 lei | 25.909 lei | 35.937 lei | 43.752 lei | 56.044 lei | 23.504 lei |
| Capitaluri proprii | 5.528 lei | 12.925 lei | 39.312 lei | 26.333 lei | 21.500 lei | 21.153 lei | 39.365 lei | 27.788 lei | 13.391 lei | 925 lei | 21.007 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este COM ZENIT SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, COM ZENIT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul COM ZENIT SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Târgu Mureș, județul Mureș (Str. LIBERTĂȚII, nr. 109, ap. 53); numărul de înmatriculare e J|26|2039|1991, din 04.12.1991.
Ce cifră de afaceri a avut COM ZENIT SRL în 2025?
147.503 lei, cu 2% sub 2024 (150.837 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 3.183 lei.
Câți salariați are COM ZENIT SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre COM ZENIT SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.