STATII DE SPALARE VAGOANE CISTERNA CFR S.S.V.A.C. SA
STATII DE SPALARE VAGOANE CISTERNA CFR S.S.V.A.C. SA: firmă în funcțiune din Municipiul Ploiești, Prahova, CUI 11679382. Cifră de afaceri 2025: 4.981.766 lei, 1
Registru
- CUI
- 11679382
- Denumire
- STATII DE SPALARE VAGOANE CISTERNA CFR S.S.V.A.C. SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|29|259|1999
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 08.04.1999
- Sediu
- Str. GHIGHIULUI, nr. 51, Municipiul Ploiești, Prahova
- Activități autorizate (CAEN)
- 1920 Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului · rev. 3
- 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente civile de transport n.c.a. · rev. 3
- 3514 Distribuția energiei electrice · rev. 3
- 3515 Comercializarea energiei electrice · rev. 3
- 3516 Depozitarea energiei electrice · rev. 3
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
Arată toate (16)
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase · rev. 3
- 3822 Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare) · rev. 3
- 3823 Alte activități de tratare a deșeurilor · rev. 3
- 3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie · rev. 3
- 3833 Alte activități de eliminare a deșeurilor · rev. 3
- 3900 Activități și servicii de decontaminare · rev. 3
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.981.766 lei (-7% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 3,2 mil. lei · 2025 5 mil. lei · maxim 2023 6,9 mil. lei · minim 2016 2,6 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 330,1 mii lei · 2025 265,5 mii lei · maxim 2020 489 mii lei · minim 2021 −387,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 32 · 2025 17 · maxim 2015 32 · minim 2024 16.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.981.766 lei | 5.342.472 lei | 6.857.681 lei | 6.769.611 lei | 4.041.082 lei | 4.264.853 lei | 3.692.492 lei | 2.952.538 lei | 2.767.937 lei | 2.637.277 lei | 3.166.598 lei |
| Venituri totale | 5.002.978 lei | 5.347.297 lei | 6.869.125 lei | 6.778.275 lei | 4.062.211 lei | 4.424.272 lei | 3.786.019 lei | 3.044.397 lei | 3.284.190 lei | 2.696.974 lei | 3.278.593 lei |
| Cheltuieli totale | 4.686.852 lei | 5.032.025 lei | 6.335.454 lei | 6.330.052 lei | 4.409.185 lei | 3.905.057 lei | 3.354.623 lei | 2.915.792 lei | 3.250.073 lei | 3.043.413 lei | 2.899.027 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 265.546 lei | 254.489 lei | 409.727 lei | 397.852 lei | 0 lei | 488.980 lei | 345.324 lei | 94.835 lei | 12.432 lei | 0 lei | 330.097 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 387.633 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 346.439 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 265.546 lei | 254.489 lei | 409.727 lei | 397.852 lei | -387.633 lei | 488.980 lei | 345.324 lei | 94.835 lei | 12.432 lei | -346.439 lei | 330.097 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 4.439.434 lei | 3.842.220 lei | 4.390.674 lei | 4.197.072 lei | 3.576.694 lei | 3.368.001 lei | 3.250.839 lei | 4.760.951 lei | 5.322.937 lei | 7.406.069 lei | 8.458.861 lei |
| Datorii | 630.385 lei | 422.086 lei | 1.090.035 lei | 1.253.852 lei | 2.257.746 lei | 1.768.343 lei | 6.844.332 lei | 8.620.673 lei | 9.203.397 lei | 10.112.093 lei | 10.814.868 lei |
| Capitaluri proprii | 3.806.966 lei | 3.416.801 lei | 3.293.556 lei | 2.936.137 lei | 1.311.865 lei | 1.599.658 lei | -3.593.493 lei | -3.859.722 lei | -3.880.460 lei | -2.706.024 lei | -2.356.007 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 17 | 16 | 22 | 22 | 21 | 23 | 23 | 23 | 26 | 29 | 32 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este STATII DE SPALARE VAGOANE CISTERNA CFR S.S.V.A.C. SA activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, STATII DE SPALARE VAGOANE CISTERNA CFR S.S.V.A.C. SA figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul STATII DE SPALARE VAGOANE CISTERNA CFR S.S.V.A.C. SA?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Ploiești, județul Prahova (Str. GHIGHIULUI, nr. 51); numărul de înmatriculare e J|29|259|1999, din 08.04.1999.
Ce cifră de afaceri a avut STATII DE SPALARE VAGOANE CISTERNA CFR S.S.V.A.C. SA în 2025?
4.981.766 lei, cu 7% sub 2024 (5.342.472 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 265.546 lei.
Câți salariați are STATII DE SPALARE VAGOANE CISTERNA CFR S.S.V.A.C. SA?
17 salariați în medie în 2025 (16 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre STATII DE SPALARE VAGOANE CISTERNA CFR S.S.V.A.C. SA?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.