NORTIA COMPANY SRL — dosare în instanță
Numele NORTIA COMPANY SRL apare în 8 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 01 noiembrie 2026.
- Dosare publice
- 8
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 21 septembrie 2021
- Ultima activitate
- 01 noiembrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 4 din 8 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 11523560)
- CUI
- 11523560
- Denumire
- NORTIA COMPANY SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|234|1999
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 03.03.1999
- Sediu
- 13 DECEMBRIE, nr. 90, bl. 6, sc. B, ap. 19, Municipiul Brașov, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.130.390 lei (-3% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 842,1 mii lei · 2025 1,1 mil. lei · maxim 2024 1,2 mil. lei · minim 2015 842,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 67 mii lei · 2025 −54,6 mii lei · maxim 2016 85,4 mii lei · minim 2025 −54,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 2 · maxim 2021 5 · minim 2025 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.130.390 lei | 1.170.255 lei | 1.082.932 lei | 1.086.530 lei | 1.129.643 lei | 1.116.467 lei | 925.501 lei | 1.031.448 lei | 946.395 lei | 963.392 lei | 842.104 lei |
| Venituri totale | 1.132.973 lei | 1.172.664 lei | 1.089.750 lei | 1.089.816 lei | 1.131.387 lei | 1.116.820 lei | 929.761 lei | 1.031.739 lei | 951.438 lei | 963.967 lei | 842.135 lei |
| Cheltuieli totale | 1.187.591 lei | 1.132.610 lei | 1.098.973 lei | 1.080.326 lei | 1.061.460 lei | 1.026.167 lei | 878.747 lei | 980.267 lei | 878.068 lei | 862.336 lei | 762.415 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 33.757 lei | 0 lei | 2.003 lei | 61.875 lei | 82.435 lei | 43.126 lei | 40.909 lei | 63.674 lei | 85.370 lei | 66.964 lei |
| Pierdere netă | 54.618 lei | 0 lei | 17.508 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -54.618 lei | 33.757 lei | -17.508 lei | 2.003 lei | 61.875 lei | 82.435 lei | 43.126 lei | 40.909 lei | 63.674 lei | 85.370 lei | 66.964 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 364.765 lei | 466.735 lei | 440.103 lei | 462.888 lei | 524.753 lei | 519.153 lei | 323.250 lei | 461.838 lei | 472.502 lei | 439.383 lei | 498.343 lei |
| Datorii | 310.661 lei | 355.612 lei | 350.554 lei | 324.625 lei | 348.197 lei | 381.135 lei | 210.823 lei | 259.901 lei | 264.104 lei | 218.867 lei | 221.087 lei |
| Capitaluri proprii | 52.307 lei | 106.925 lei | 82.951 lei | 129.264 lei | 165.156 lei | 138.018 lei | 112.427 lei | 201.937 lei | 208.398 lei | 220.516 lei | 277.256 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 3 | 4 | 5 | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Curtea de Apel București (4 · 50%), apoi Tribunalul București (4).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 4 |
| Tribunalul București | București | Tribunal | 4 |
Calitate procesuală
- Creditor: 4
- Intimat: 4
Categorii de dosare
- Insolvență: 8
Stadii procesuale
- Fond: 4
- Apel: 3
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2024: 7
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 8 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 27487/3/2021 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 27487/3/2021/a31 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 27487/3/2021/a36 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 27487/3/2021/a37 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 27487/3/2021/a32 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 27487/3/2021/a33 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 27487/3/2021/a34 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 27487/3/2021/a37.1 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Recurs | Intimat |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare NORTIA COMPANY SRL?
NORTIA COMPANY SRL apare în 8 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 01 noiembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des NORTIA COMPANY SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel București (4) și Tribunalul București (4).
În ce calitate apare cel mai des NORTIA COMPANY SRL?
Cel mai des ca creditor (4 din 8 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (8 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și intimat?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 05 noiembrie 2026.