HIROS ROM SRL — dosare în instanță
Numele HIROS ROM SRL apare în 6 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 28 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 6
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 16 noiembrie 2021
- Ultima activitate
- 28 septembrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 4 din 6 dosare cu calitate cunoscută (67%)
Din registrul firmelor (CUI 11508641)
- CUI
- 11508641
- Denumire
- HIROS - ROM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|1167|2012
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 27.04.2012
- Sediu
- ABATORULUI, nr. 1A, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
Arată toate (26)
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a. · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 20.824.122 lei (-37% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 9,1 mil. lei · 2025 20,8 mil. lei · maxim 2024 32,9 mil. lei · minim 2015 9,1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,3 mil. lei · 2025 3,9 mil. lei · maxim 2025 3,9 mil. lei · minim 2021 592,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 18 · 2025 34 · maxim 2024 42 · minim 2016 16.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 20.824.122 lei | 32.887.348 lei | 27.700.866 lei | 26.863.014 lei | 19.681.252 lei | 10.777.841 lei | 10.780.887 lei | 19.444.778 lei | 16.582.910 lei | 18.384.068 lei | 9.084.253 lei |
| Venituri totale | 21.678.525 lei | 33.333.367 lei | 27.983.633 lei | 27.074.060 lei | 19.848.086 lei | 10.982.163 lei | 11.264.968 lei | 19.934.360 lei | 16.711.446 lei | 18.822.390 lei | 9.348.092 lei |
| Cheltuieli totale | 17.102.233 lei | 29.118.101 lei | 25.546.256 lei | 26.363.812 lei | 19.169.988 lei | 9.964.574 lei | 10.248.438 lei | 17.066.343 lei | 15.577.168 lei | 16.835.679 lei | 7.850.134 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 3.916.989 lei | 3.612.233 lei | 2.115.820 lei | 619.170 lei | 592.141 lei | 879.479 lei | 873.294 lei | 2.492.262 lei | 979.997 lei | 1.712.674 lei | 1.291.468 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 3.916.989 lei | 3.612.233 lei | 2.115.820 lei | 619.170 lei | 592.141 lei | 879.479 lei | 873.294 lei | 2.492.262 lei | 979.997 lei | 1.712.674 lei | 1.291.468 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 32.164.499 lei | 30.185.262 lei | 31.886.606 lei | 29.441.371 lei | 23.945.071 lei | 21.694.856 lei | 18.081.355 lei | 14.068.303 lei | 10.921.396 lei | 16.034.463 lei | 13.387.868 lei |
| Datorii | 15.144.568 lei | 13.339.368 lei | 19.552.201 lei | 20.249.029 lei | 15.392.240 lei | 15.049.347 lei | 12.409.589 lei | 8.492.259 lei | 4.106.589 lei | 5.080.666 lei | 3.748.300 lei |
| Capitaluri proprii | 12.413.132 lei | 11.476.691 lei | 7.860.711 lei | 5.741.771 lei | 5.144.660 lei | 4.552.913 lei | 3.680.106 lei | 2.806.812 lei | 4.911.532 lei | 8.936.704 lei | 7.890.707 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 34 | 42 | 30 | 30 | 29 | 28 | 17 | 19 | 18 | 16 | 18 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 4
- Petent: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 4
- Litigii cu profesioniștii: 2
Stadii procesuale
- Fond: 5
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2023: 1
- 2025: 4
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 6 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2902/85/2021/a45 | Curtea de Apel Alba Iulia | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 2698/85/2023 | Tribunalul Sibiu | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 561/1285/2025 | Tribunalul Comercial CLUJ | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 561/1285/2025/a1 | Tribunalul Comercial CLUJ | Litigii cu profesioniștii | Fond | Petent |
| 615/30/2025 | Tribunalul Timiș | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2902/85/2021 | Tribunalul Sibiu | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare HIROS ROM SRL?
HIROS ROM SRL apare în 6 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 28 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des HIROS ROM SRL?
Cel mai des la Tribunalul Sibiu (2), Tribunalul Comercial CLUJ (2) și Curtea de Apel Alba Iulia (1).
În ce calitate apare cel mai des HIROS ROM SRL?
Cel mai des ca creditor (4 din 6 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, petent și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 08 octombrie 2026.