APEMIN ZIZIN SA — dosare în instanță
Numele APEMIN ZIZIN SA apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 18 aprilie 2024
- Ultima activitate
- 14 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 2 din 4 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 1132468)
- CUI
- 1132468
- Denumire
- APEMIN ZIZIN SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|08|529|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 28.05.1991
- Sediu
- SAT ZIZIN STR. HORIA, nr. 13, Comuna Tărlungeni, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 0899 Alte activități extractive n.c.a. · rev. 3
- 0990 Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor · rev. 3
- 1104 Fabricarea altor băuturi nedistilate, obținute prin fermentare · rev. 3
- 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate · rev. 3
- 2014 Fabricarea altor produse chimice organice, de bază · rev. 3
- 2051 Fabricarea biocombustibililor lichizi · rev. 3
Arată toate (46)
- 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic · rev. 3
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic · rev. 3
- 3524 Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare · rev. 3
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei · rev. 3
- 3822 Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare) · rev. 3
- 3823 Alte activități de tratare a deșeurilor · rev. 3
- 3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie · rev. 3
- 3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri · rev. 3
- 3833 Alte activități de eliminare a deșeurilor · rev. 3
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie · rev. 3
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente · rev. 3
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7740 Leasing cu bunuri intangibile (cu excepția lucrărilor care fac obiectul drepturilor de autor) · rev. 3
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor · rev. 3
- 7752 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare) · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 106.513.487 lei (+12% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 52,2 mil. lei · 2025 106,5 mil. lei · maxim 2025 106,5 mil. lei · minim 2017 47,7 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 2,8 mil. lei · 2025 14,3 mil. lei · maxim 2023 17,4 mil. lei · minim 2017 1,6 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 119 · 2025 142 · maxim 2023 148 · minim 2016 115.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 106.513.487 lei | 95.440.876 lei | 105.535.444 lei | 97.004.175 lei | 76.725.708 lei | 65.620.938 lei | 62.945.565 lei | 52.101.007 lei | 47.692.703 lei | 55.320.840 lei | 52.224.511 lei |
| Venituri totale | 107.593.332 lei | 98.842.057 lei | 107.022.622 lei | 97.129.423 lei | 76.719.892 lei | 65.661.674 lei | 63.843.354 lei | 54.348.214 lei | 48.459.078 lei | 55.258.943 lei | 52.468.718 lei |
| Cheltuieli totale | 91.205.216 lei | 83.921.048 lei | 87.214.304 lei | 87.040.915 lei | 67.225.108 lei | 58.793.185 lei | 58.158.283 lei | 50.857.272 lei | 46.493.695 lei | 50.006.532 lei | 49.186.094 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 14.328.959 lei | 13.072.980 lei | 17.356.550 lei | 8.806.316 lei | 8.249.619 lei | 6.022.385 lei | 4.852.388 lei | 2.819.637 lei | 1.627.345 lei | 4.470.179 lei | 2.782.664 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 14.328.959 lei | 13.072.980 lei | 17.356.550 lei | 8.806.316 lei | 8.249.619 lei | 6.022.385 lei | 4.852.388 lei | 2.819.637 lei | 1.627.345 lei | 4.470.179 lei | 2.782.664 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 83.506.347 lei | 84.305.473 lei | 83.499.495 lei | 61.905.280 lei | 52.336.306 lei | 46.693.697 lei | 43.528.865 lei | 32.533.866 lei | 32.203.395 lei | 28.228.044 lei | 28.794.621 lei |
| Datorii | 38.098.963 lei | 38.820.770 lei | 42.444.005 lei | 34.680.231 lei | 25.264.476 lei | 24.655.848 lei | 25.509.049 lei | 17.359.707 lei | 16.688.771 lei | 11.832.726 lei | 13.753.002 lei |
| Capitaluri proprii | 45.407.384 lei | 45.484.703 lei | 41.055.490 lei | 27.225.049 lei | 27.071.830 lei | 22.037.849 lei | 18.019.816 lei | 15.171.781 lei | 15.509.648 lei | 16.387.743 lei | 15.031.438 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 142 | 141 | 148 | 134 | 138 | 132 | 123 | 141 | 127 | 115 | 119 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Judecătoria Brașov (2 · 50%), apoi Tribunalul Brașov (2).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Brașov | Brașov | Judecătorie | 2 |
| Tribunalul Brașov | Brașov | Tribunal | 2 |
Calitate procesuală
- Creditor: 2
- Petent: 2
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 2
- Insolvență: 2
Stadii procesuale
- Fond: 4
Dosare pe ani
- 2024: 2
- 2025: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1830/62/2024 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 21835/197/2024 | Judecătoria Brașov | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Petent |
| 16648/197/2025 | Judecătoria Brașov | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Petent |
| 1830/62/2024/a1 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare APEMIN ZIZIN SA?
APEMIN ZIZIN SA apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des APEMIN ZIZIN SA?
Cel mai des la Judecătoria Brașov (2) și Tribunalul Brașov (2).
În ce calitate apare cel mai des APEMIN ZIZIN SA?
Cel mai des ca creditor (2 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și petent?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.