FISH PHOENIX SRL — dosare în instanță
Numele FISH PHOENIX SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 13 noiembrie 2023
- Ultima activitate
- 27 septembrie 2026
- Rol dominant
- Intimat Contestator — 1 din 3 dosare cu calitate cunoscută (33%)
Din registrul firmelor (CUI 11263282)
- CUI
- 11263282
- Denumire
- FISH PHOENIX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|51|156|1999
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.08.1999
- Sediu
- I. GH. DUCA, nr. 31, Loc. Fundulea, Oraș Fundulea, Călărași
- Activități autorizate (CAEN)
- 0312 Pescuitul în ape dulci · rev. 2
- 0322 Acvacultura în ape dulci · rev. 2
- 1394 Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase · rev. 2
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște · rev. 2
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate · rev. 2
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 2
Arată toate (9)
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 9319 Alte activități sportive · rev. 2
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 210.967 lei (-18% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 55,3 mii lei · 2025 211 mii lei · maxim 2021 371,3 mii lei · minim 2018 171 lei.
Rezultat net (lei): 2015 −92,5 mii lei · 2025 1,8 mii lei · maxim 2021 74,2 mii lei · minim 2016 −228,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 2 · maxim 2015 3 · minim 2019 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 210.967 lei | 256.668 lei | 212.392 lei | 186.609 lei | 371.271 lei | 186.951 lei | 21.179 lei | 171 lei | — | — | 55.329 lei |
| Venituri totale | 206.227 lei | 261.899 lei | 187.811 lei | 182.476 lei | 404.437 lei | 224.183 lei | 32.169 lei | 171 lei | 0 lei | -43.617 lei | 166.080 lei |
| Cheltuieli totale | 202.284 lei | 250.979 lei | 158.234 lei | 174.493 lei | 326.508 lei | 149.907 lei | 171.149 lei | 156.286 lei | 128.183 lei | 184.725 lei | 252.157 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.833 lei | 7.997 lei | 27.453 lei | 5.817 lei | 74.216 lei | 72.142 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 139.192 lei | 156.117 lei | 128.183 lei | 228.342 lei | 92.527 lei |
| Rezultat net | 1.833 lei | 7.997 lei | 27.453 lei | 5.817 lei | 74.216 lei | 72.142 lei | -139.192 lei | -156.117 lei | -128.183 lei | -228.342 lei | -92.527 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 439.459 lei | 444.898 lei | 474.010 lei | 461.491 lei | 476.023 lei | 519.534 lei | 354.427 lei | 463.749 lei | 428.218 lei | 366.261 lei | 239.765 lei |
| Datorii | 1.657.586 lei | 1.664.858 lei | 1.693.564 lei | 1.692.531 lei | 1.718.763 lei | 1.834.809 lei | 1.762.012 lei | 1.732.141 lei | 1.540.493 lei | 1.350.353 lei | 995.555 lei |
| Capitaluri proprii | -1.218.127 lei | -1.219.960 lei | -1.227.957 lei | -1.255.410 lei | -1.261.227 lei | -1.335.443 lei | -1.407.585 lei | -1.268.392 lei | -1.112.275 lei | -984.092 lei | -755.790 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 3 | 2 | 3 | 3 | 2 | 1 | 2 | 3 | 2 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat Contestator: 1
- Reclamant: 1
- Recurent Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 2
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Apel: 1
- Fond: 1
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2025: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 838/116/2023 | Curtea de Apel București | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Recurent Reclamant |
| 1405/116/2023 | Tribunalul Călărași | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 866/249/2023 | Tribunalul Călărași | Civil | Apel | Intimat Contestator |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare FISH PHOENIX SRL?
FISH PHOENIX SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des FISH PHOENIX SRL?
Cel mai des la Tribunalul Călărași (2) și Curtea de Apel București (1).
În ce calitate apare cel mai des FISH PHOENIX SRL?
Cel mai des ca intimat contestator (1 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat, contestator, reclamant și recurent?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Contestator: persoana care a formulat o contestație. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Recurent: partea care a declarat recurs împotriva unei hotărâri.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.