CALCARUL CODLEA SRL
CALCARUL CODLEA SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Codlea, Brașov, CUI 1123346. Cifră de afaceri 2025: 223.595 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 1123346
- Denumire
- CALCARUL CODLEA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|1166|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 24.06.1991
- Sediu
- Str. NICOLAE BALCESCU, nr. 43, Municipiul Codlea, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 3
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei · rev. 3
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 3
- 0990 Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor · rev. 3
- 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă · rev. 3
- 1092 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie · rev. 3
Arată toate (51)
- 1101 Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice · rev. 3
- 1102 Fabricarea vinurilor din struguri · rev. 3
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 3
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn · rev. 3
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 3
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 3
- 2332 Fabricarea cărămizilor, țiglelor și altor produse pentru construcții, din argilă arsă · rev. 3
- 2352 Fabricarea varului și ipsosului · rev. 3
- 2433 Producția de profile obținute la rece · rev. 3
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
- 2592 Fabricarea ambalajelor metalice ușoare · rev. 3
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 3
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 223.595 lei (-37% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 236,8 mii lei · 2025 223,6 mii lei · maxim 2016 450 mii lei · minim 2021 196,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 81,9 mii lei · 2025 44 mii lei · maxim 2020 164,9 mii lei · minim 2021 15,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2025 1 · maxim 2015 4 · minim 2019 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 223.595 lei | 353.085 lei | 251.993 lei | 250.975 lei | 196.678 lei | 408.210 lei | 370.276 lei | 311.488 lei | 275.042 lei | 449.968 lei | 236.844 lei |
| Venituri totale | 184.215 lei | 393.616 lei | 274.388 lei | 330.534 lei | 227.196 lei | 392.293 lei | 387.612 lei | 325.281 lei | 288.974 lei | 450.264 lei | 271.545 lei |
| Cheltuieli totale | 133.510 lei | 317.916 lei | 213.586 lei | 214.892 lei | 209.947 lei | 223.586 lei | 251.706 lei | 187.040 lei | 211.963 lei | 287.144 lei | 173.981 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 43.997 lei | 70.312 lei | 58.332 lei | 113.184 lei | 15.322 lei | 164.872 lei | 132.191 lei | 134.968 lei | 74.255 lei | 158.617 lei | 81.921 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 43.997 lei | 70.312 lei | 58.332 lei | 113.184 lei | 15.322 lei | 164.872 lei | 132.191 lei | 134.968 lei | 74.255 lei | 158.617 lei | 81.921 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 196.501 lei | 242.523 lei | 348.878 lei | 405.916 lei | 318.765 lei | 224.142 lei | 199.826 lei | 237.687 lei | 192.770 lei | 247.212 lei | 164.453 lei |
| Datorii | 128.359 lei | 148.066 lei | 266.401 lei | 268.586 lei | 279.298 lei | 9.996 lei | 18.552 lei | 53.679 lei | 69.495 lei | 39.642 lei | 33.600 lei |
| Capitaluri proprii | 68.142 lei | 94.457 lei | 82.477 lei | 137.330 lei | 39.467 lei | 214.146 lei | 181.274 lei | 184.008 lei | 123.275 lei | 207.570 lei | 130.853 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 4 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este CALCARUL CODLEA SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, CALCARUL CODLEA SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul CALCARUL CODLEA SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Codlea, județul Brașov (Str. NICOLAE BALCESCU, nr. 43); numărul de înmatriculare e J|08|1166|1991, din 24.06.1991.
Ce cifră de afaceri a avut CALCARUL CODLEA SRL în 2025?
223.595 lei, cu 37% sub 2024 (353.085 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 43.997 lei.
Câți salariați are CALCARUL CODLEA SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre CALCARUL CODLEA SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.