ALPIN SERV IMPEX SRL
ALPIN SERV IMPEX SRL: firmă în funcțiune din Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău, CUI 11153530. Cifră de afaceri 2025: 573.477 lei, 1 salariați. Date ONRC,
Registru
- CUI
- 11153530
- Denumire
- ALPIN SERV IMPEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|10|646|1998
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 06.11.1998
- Sediu
- bl. A1, et. P, spațiul comercial nr. 1, Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
Arată toate (29)
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 573.477 lei (-17% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 204,2 mii lei · 2025 573,5 mii lei · maxim 2024 687,8 mii lei · minim 2015 204,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 41,6 mii lei · 2025 −14,7 mii lei · maxim 2016 56 mii lei · minim 2021 −76,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 1 · maxim 2016 3 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 573.477 lei | 687.843 lei | 573.253 lei | 489.102 lei | 418.249 lei | 245.073 lei | 309.704 lei | 396.475 lei | 414.238 lei | 249.327 lei | 204.206 lei |
| Venituri totale | 573.530 lei | 692.441 lei | 573.253 lei | 489.102 lei | 418.249 lei | 245.073 lei | 309.704 lei | 396.475 lei | 414.238 lei | 249.327 lei | 204.206 lei |
| Cheltuieli totale | 588.244 lei | 664.730 lei | 574.806 lei | 469.081 lei | 490.219 lei | 267.767 lei | 288.190 lei | 386.585 lei | 419.065 lei | 190.881 lei | 156.483 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 22.300 lei | 0 lei | 15.229 lei | 0 lei | 0 lei | 18.417 lei | 5.926 lei | 0 lei | 55.953 lei | 41.598 lei |
| Pierdere netă | 14.714 lei | 0 lei | 7.171 lei | 0 lei | 76.157 lei | 25.144 lei | 0 lei | 0 lei | 8.969 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -14.714 lei | 22.300 lei | -7.171 lei | 15.229 lei | -76.157 lei | -25.144 lei | 18.417 lei | 5.926 lei | -8.969 lei | 55.953 lei | 41.598 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 365.086 lei | 459.009 lei | 425.874 lei | 420.043 lei | 441.120 lei | 547.277 lei | 600.697 lei | 529.827 lei | 398.765 lei | 332.466 lei | 158.209 lei |
| Datorii | 177.254 lei | 256.463 lei | 245.628 lei | 282.065 lei | 318.371 lei | 348.370 lei | 376.647 lei | 324.194 lei | 341.382 lei | 266.114 lei | 147.810 lei |
| Capitaluri proprii | 187.832 lei | 202.546 lei | 180.246 lei | 137.978 lei | 122.749 lei | 198.907 lei | 224.050 lei | 205.633 lei | 57.383 lei | 66.352 lei | 10.399 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ALPIN SERV IMPEX SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, ALPIN SERV IMPEX SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ALPIN SERV IMPEX SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, județul Buzău (bl. A1, et. P, spațiul comercial nr. 1); numărul de înmatriculare e J|10|646|1998, din 06.11.1998.
Ce cifră de afaceri a avut ALPIN SERV IMPEX SRL în 2025?
573.477 lei, cu 17% sub 2024 (687.843 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 14.714 lei.
Câți salariați are ALPIN SERV IMPEX SRL?
1 salariat în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ALPIN SERV IMPEX SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.