PRETEXT SRL
PRETEXT SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea, CUI 11076101. Cifră de afaceri 2025: 32.991 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 11076101
- Denumire
- PRETEXT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|38|429|1998
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 24.09.1998
- Sediu
- BÂLCIULUI, nr. 82A, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
- Activități autorizate (CAEN)
- 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții · rev. 2
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 2
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine · rev. 2
- 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării · rev. 2
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a. · rev. 2
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 2
Arată toate (24)
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase · rev. 2
- 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor · rev. 2
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 2
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 32.991 lei (-72% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 23,9 mii lei · 2025 33 mii lei · maxim 2022 257,9 mii lei · minim 2016 1,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −100,9 mii lei · 2025 171,3 mii lei · maxim 2025 171,3 mii lei · minim 2015 −100,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 1 · maxim 2020 2 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 32.991 lei | 119.013 lei | 237.857 lei | 257.918 lei | fără bilanț | 51.675 lei | 19.983 lei | 1.866 lei | 14.580 lei | 1.833 lei | 23.899 lei |
| Venituri totale | 282.991 lei | 333.957 lei | 403.206 lei | 257.918 lei | fără bilanț | 225.026 lei | 119.983 lei | 3.421 lei | 16.980 lei | 1.833 lei | 24.200 lei |
| Cheltuieli totale | 108.887 lei | 272.457 lei | 352.848 lei | 254.324 lei | fără bilanț | 221.056 lei | 98.266 lei | 42.916 lei | 21.875 lei | 56.412 lei | 124.348 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 171.274 lei | 59.310 lei | 47.979 lei | 1.015 lei | fără bilanț | 1.720 lei | 20.517 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 39.514 lei | 5.404 lei | 54.634 lei | 100.874 lei |
| Rezultat net | 171.274 lei | 59.310 lei | 47.979 lei | 1.015 lei | fără bilanț | 1.720 lei | 20.517 lei | -39.514 lei | -5.404 lei | -54.634 lei | -100.874 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 273.429 lei | 331.730 lei | 369.431 lei | 397.386 lei | fără bilanț | 335.080 lei | 352.240 lei | 268.880 lei | 213.611 lei | 226.277 lei | 261.775 lei |
| Datorii | 272.942 lei | 502.517 lei | 599.527 lei | 675.461 lei | fără bilanț | 637.430 lei | 656.310 lei | 593.467 lei | 498.684 lei | 505.946 lei | 486.811 lei |
| Capitaluri proprii | 487 lei | -170.787 lei | -230.096 lei | -278.075 lei | fără bilanț | -302.350 lei | -304.070 lei | -324.587 lei | -285.073 lei | -279.669 lei | -225.036 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 2 | fără bilanț | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este PRETEXT SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, PRETEXT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul PRETEXT SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea (BÂLCIULUI, nr. 82A); numărul de înmatriculare e J|38|429|1998, din 24.09.1998.
Ce cifră de afaceri a avut PRETEXT SRL în 2025?
32.991 lei, cu 72% sub 2024 (119.013 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 171.274 lei.
Câți salariați are PRETEXT SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre PRETEXT SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.