PAD COMPANY BRAŞOV SRL — dosare în instanță
Numele PAD COMPANY BRAŞOV SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 25 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 24 septembrie 2026
- Ultima activitate
- 25 septembrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 1107200)
- CUI
- 1107200
- Denumire
- PAD COMPANY BRASOV SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|1456|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 23.08.1991
- Sediu
- FÂNTÂNII, nr. 20, CAMERA 1, Municipiul Brașov, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei · rev. 2
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 2
- 0990 Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor · rev. 2
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 2
- 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții · rev. 2
- 2363 Fabricarea betonului · rev. 2
Arată toate (52)
- 2364 Fabricarea mortarului · rev. 2
- 2369 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos · rev. 2
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 2
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
- 4519 Comerț cu alte autovehicule · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 2
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 2
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 2
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 2
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte · rev. 2
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 2
- 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou · rev. 2
- 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou · rev. 2
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 2
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 7.185.914 lei (+631% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 133,1 mii lei · 2025 7,2 mil. lei · maxim 2025 7,2 mil. lei · minim 2019 34,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 68,8 mii lei · 2025 1,7 mil. lei · maxim 2025 1,7 mil. lei · minim 2016 −109,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 16 · maxim 2025 16 · minim 2022 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 7.185.914 lei | 983.139 lei | 496.592 lei | 173.044 lei | 66.870 lei | 43.267 lei | 34.196 lei | 50.796 lei | 107.103 lei | 132.136 lei | 133.096 lei |
| Venituri totale | 7.210.558 lei | 983.139 lei | 505.123 lei | 173.044 lei | 70.870 lei | 93.267 lei | 34.196 lei | 204.846 lei | 114.666 lei | 375.886 lei | 294.387 lei |
| Cheltuieli totale | 5.170.413 lei | 925.225 lei | 322.165 lei | 139.640 lei | 111.034 lei | 146.184 lei | 85.407 lei | 177.864 lei | 129.659 lei | 482.079 lei | 216.328 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.710.528 lei | 57.914 lei | 182.958 lei | 29.027 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 24.974 lei | 0 lei | 0 lei | 68.828 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 40.878 lei | 53.740 lei | 51.689 lei | 0 lei | 16.123 lei | 109.306 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.710.528 lei | 57.914 lei | 182.958 lei | 29.027 lei | -40.878 lei | -53.740 lei | -51.689 lei | 24.974 lei | -16.123 lei | -109.306 lei | 68.828 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.725.364 lei | 2.730.929 lei | 2.605.624 lei | 2.555.037 lei | 2.438.620 lei | 2.434.917 lei | 2.557.210 lei | 2.564.369 lei | 2.918.855 lei | 2.943.412 lei | 3.237.022 lei |
| Datorii | 4.305.387 lei | 3.091.230 lei | 3.067.739 lei | 3.200.110 lei | 3.112.721 lei | 3.068.140 lei | 3.124.802 lei | 3.092.162 lei | 3.471.622 lei | 3.480.056 lei | 3.664.360 lei |
| Capitaluri proprii | 1.400.977 lei | -404.201 lei | -462.115 lei | -645.073 lei | -674.101 lei | -633.223 lei | -579.483 lei | -527.793 lei | -552.767 lei | -536.644 lei | -427.338 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 16 | 6 | 4 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 4 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 17957/236/2026 | Judecătoria Giurgiu | Civil | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare PAD COMPANY BRAŞOV SRL?
PAD COMPANY BRAŞOV SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 25 septembrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des PAD COMPANY BRAŞOV SRL?
Cel mai des ca terţ poprit (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 06 octombrie 2026.