MINUS 22 PREMIUM FOOD SRL
MINUS 22 PREMIUM FOOD SRL: firmă în funcțiune din Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Brașov, CUI 1095653. Cifră de afaceri 2025: 35.163 lei, 1 salariați. Date ONRC,
Registru
- CUI
- 1095653
- Denumire
- MINUS 22 PREMIUM FOOD SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|1146|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 19.04.1992
- Sediu
- PRIMĂVERII, nr. 63, camera 2, Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor · rev. 2
- 0125 Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi · rev. 2
- 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase · rev. 2
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic · rev. 2
- 0129 Cultivarea altor plante permanente · rev. 2
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire · rev. 2
Arată toate (28)
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 2
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 2
- 0163 Activități după recoltare · rev. 2
- 1020 Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor · rev. 2
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 2
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne · rev. 2
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște · rev. 2
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate · rev. 2
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate · rev. 2
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate · rev. 2
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate · rev. 2
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 8292 Activități de ambalare · rev. 2
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște · rev. 3
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare · rev. 3
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 35.163 lei (-91% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 15,3 mil. lei · 2025 35,2 mii lei · maxim 2015 15,3 mil. lei · minim 2025 35,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 126,9 mii lei · 2025 −75,8 mii lei · maxim 2019 372,6 mii lei · minim 2020 −339,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 32 · 2025 1 · maxim 2015 32 · minim 2022 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 35.163 lei | 410.150 lei | 614.000 lei | 780.060 lei | 2.055.650 lei | 5.321.183 lei | 7.407.167 lei | 12.191.598 lei | 12.665.978 lei | 11.263.343 lei | 15.307.146 lei |
| Venituri totale | 42.698 lei | 426.242 lei | 836.288 lei | 802.191 lei | 2.578.939 lei | 5.357.591 lei | 10.837.912 lei | 12.286.268 lei | 12.781.914 lei | 11.543.736 lei | 15.602.879 lei |
| Cheltuieli totale | 118.512 lei | 490.738 lei | 1.061.700 lei | 817.291 lei | 2.715.959 lei | 5.697.036 lei | 10.419.947 lei | 12.264.609 lei | 13.036.083 lei | 11.587.620 lei | 15.454.708 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 372.620 lei | 21.659 lei | 0 lei | 0 lei | 126.932 lei |
| Pierdere netă | 75.814 lei | 64.496 lei | 233.478 lei | 27.525 lei | 137.020 lei | 339.445 lei | 0 lei | 0 lei | 254.169 lei | 43.884 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -75.814 lei | -64.496 lei | -233.478 lei | -27.525 lei | -137.020 lei | -339.445 lei | 372.620 lei | 21.659 lei | -254.169 lei | -43.884 lei | 126.932 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 525.672 lei | 585.551 lei | 794.556 lei | 956.296 lei | 1.024.340 lei | 2.268.584 lei | 2.657.450 lei | 6.497.232 lei | 6.868.810 lei | 7.003.379 lei | 7.579.910 lei |
| Datorii | 26.530 lei | 10.595 lei | 155.105 lei | 83.366 lei | 59.464 lei | 856.162 lei | 1.119.315 lei | 4.141.619 lei | 4.532.056 lei | 4.409.659 lei | 4.800.155 lei |
| Capitaluri proprii | 499.142 lei | 574.956 lei | 639.451 lei | 872.930 lei | 964.876 lei | 1.412.422 lei | 1.538.135 lei | 2.355.613 lei | 2.336.754 lei | 2.593.720 lei | 2.779.755 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 7 | 10 | 17 | 26 | 30 | 30 | 32 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MINUS 22 PREMIUM FOOD SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, MINUS 22 PREMIUM FOOD SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MINUS 22 PREMIUM FOOD SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, județul Brașov (PRIMĂVERII, nr. 63, camera 2); numărul de înmatriculare e J|08|1146|1992, din 19.04.1992.
Ce cifră de afaceri a avut MINUS 22 PREMIUM FOOD SRL în 2025?
35.163 lei, cu 91% sub 2024 (410.150 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 75.814 lei.
Câți salariați are MINUS 22 PREMIUM FOOD SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MINUS 22 PREMIUM FOOD SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.