PREFSERVICE SRL
PREFSERVICE SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Săcele, Brașov, CUI 1095327. Cifră de afaceri 2025: 1.082.004 lei, 11 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 1095327
- Denumire
- PREFSERVICE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|845|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 25.06.1991
- Sediu
- Str. ZIZINULUI, nr. 13, Municipiul Săcele, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 2663 Fabricarea betonului · rev. 1
- 2664 Fabricarea mortarului · rev. 1
- 2666 Fabricarea altor elemente din beton, ciment și ipsos · rev. 1
- 2670 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei · rev. 1
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire · rev. 2
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei · rev. 2
Arată toate (16)
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 8292 Activități de ambalare · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.082.004 lei (+43% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 480,4 mii lei · 2025 1,1 mil. lei · maxim 2025 1,1 mil. lei · minim 2015 480,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 4,8 mii lei · 2025 30,7 mii lei · maxim 2019 62,1 mii lei · minim 2024 −194,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 15 · 2025 11 · maxim 2015 15 · minim 2020 11.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.082.004 lei | 759.282 lei | 842.542 lei | 851.107 lei | 903.605 lei | 662.653 lei | 691.472 lei | 722.515 lei | 680.300 lei | 649.119 lei | 480.367 lei |
| Venituri totale | 1.082.547 lei | 937.421 lei | 839.141 lei | 867.831 lei | 882.310 lei | 670.968 lei | 738.659 lei | 732.663 lei | 689.089 lei | 643.587 lei | 600.407 lei |
| Cheltuieli totale | 1.046.024 lei | 1.132.263 lei | 823.898 lei | 843.868 lei | 815.262 lei | 664.086 lei | 669.612 lei | 710.228 lei | 680.583 lei | 639.062 lei | 595.638 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 30.679 lei | 0 lei | 11.338 lei | 16.040 lei | 58.012 lei | 1.141 lei | 62.132 lei | 14.738 lei | 1.703 lei | 3.766 lei | 4.769 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 194.842 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 30.679 lei | -194.842 lei | 11.338 lei | 16.040 lei | 58.012 lei | 1.141 lei | 62.132 lei | 14.738 lei | 1.703 lei | 3.766 lei | 4.769 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 639.342 lei | 597.858 lei | 760.583 lei | 751.840 lei | 741.956 lei | 732.781 lei | 851.721 lei | 848.990 lei | 1.011.304 lei | 982.300 lei | 1.082.416 lei |
| Datorii | 115.240 lei | 104.435 lei | 68.387 lei | 70.983 lei | 77.139 lei | 123.280 lei | 232.433 lei | 266.169 lei | 432.294 lei | 395.043 lei | 487.997 lei |
| Capitaluri proprii | 524.102 lei | 493.423 lei | 692.196 lei | 680.857 lei | 664.817 lei | 606.805 lei | 605.665 lei | 558.271 lei | 543.533 lei | 540.853 lei | 537.088 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 11 | 12 | 12 | 13 | 14 | 11 | 12 | 14 | 14 | 14 | 15 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este PREFSERVICE SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, PREFSERVICE SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul PREFSERVICE SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Săcele, județul Brașov (Str. ZIZINULUI, nr. 13); numărul de înmatriculare e J|08|845|1991, din 25.06.1991.
Ce cifră de afaceri a avut PREFSERVICE SRL în 2025?
1.082.004 lei, cu 43% peste 2024 (759.282 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 30.679 lei.
Câți salariați are PREFSERVICE SRL?
11 salariați în medie în 2025 (12 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre PREFSERVICE SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.