AGROTURISM KM 256 SRL — dosare în instanță
Numele AGROTURISM KM 256 SRL apare în 6 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 6
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 14 februarie 2023
- Ultima activitate
- 14 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 4 din 6 dosare cu calitate cunoscută (67%)
Din registrul firmelor (CUI 10840943)
- CUI
- 10840943
- Denumire
- AGROTURISM KM 256 SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|04|742|1998
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 29.07.1998
- Sediu
- Sat Orbeni, Comuna Orbeni, Bacău
- Activități autorizate (CAEN)
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 2
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 2
- 5610 Restaurante · rev. 2
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 438.007 lei (+13% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 438,5 mii lei · 2025 438 mii lei · maxim 2019 701,5 mii lei · minim 2022 365,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 6 mii lei · 2025 13,4 mii lei · maxim 2019 213,5 mii lei · minim 2023 −31,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 12 · 2025 2 · maxim 2015 12 · minim 2021 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 438.007 lei | 387.682 lei | 460.580 lei | 365.934 lei | 433.172 lei | 399.664 lei | 701.545 lei | 560.858 lei | 570.766 lei | 511.721 lei | 438.485 lei |
| Venituri totale | 439.092 lei | 389.849 lei | 462.787 lei | 589.177 lei | 433.181 lei | 431.919 lei | 777.332 lei | 563.112 lei | 570.766 lei | 511.721 lei | 438.485 lei |
| Cheltuieli totale | 412.554 lei | 398.608 lei | 490.171 lei | 481.922 lei | 319.374 lei | 280.697 lei | 556.764 lei | 432.444 lei | 524.752 lei | 506.084 lei | 432.066 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 13.365 lei | 0 lei | 0 lei | 102.163 lei | 109.967 lei | 147.308 lei | 213.523 lei | 124.951 lei | 40.767 lei | 1.104 lei | 6.041 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 20.451 lei | 31.207 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 13.365 lei | -20.451 lei | -31.207 lei | 102.163 lei | 109.967 lei | 147.308 lei | 213.523 lei | 124.951 lei | 40.767 lei | 1.104 lei | 6.041 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 747.137 lei | 644.429 lei | 664.660 lei | 756.403 lei | 896.606 lei | 780.330 lei | 654.231 lei | 587.348 lei | 494.027 lei | 504.695 lei | 572.077 lei |
| Datorii | 141.387 lei | 52.044 lei | 51.823 lei | 3.908 lei | 219.937 lei | 213.628 lei | 236.801 lei | 369.941 lei | 415.071 lei | 470.457 lei | 318.794 lei |
| Capitaluri proprii | 605.750 lei | 592.385 lei | 612.837 lei | 752.495 lei | 676.669 lei | 566.702 lei | 417.430 lei | 203.907 lei | 78.956 lei | 34.238 lei | 32.755 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 3 | 6 | 5 | 9 | 8 | 12 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 4 instanțe în 3 județe
Cele mai multe la Judecătoria Bacău (2 · 33%), apoi Judecătoria Câmpina (2), Judecătoria Iași (1) și Tribunalul Bacău (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Bacău | Bacău | Judecătorie | 2 |
| Judecătoria Câmpina | Prahova | Judecătorie | 2 |
| Judecătoria Iași | Iași | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Bacău | Bacău | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 4
- Petent: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 3
- Civil: 2
- Insolvență: 1
Stadii procesuale
- Fond: 6
Dosare pe ani
- 2023: 4
- 2025: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 6 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 16024/245/2023 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Petent |
| 16559/180/2023 | Judecătoria Bacău | Civil | Fond | Reclamant |
| 19918/180/2023 | Judecătoria Bacău | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 3001/204/2025 | Judecătoria Câmpina | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 6032/204/2025 | Judecătoria Câmpina | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 421/110/2023 | Tribunalul Bacău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare AGROTURISM KM 256 SRL?
AGROTURISM KM 256 SRL apare în 6 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des AGROTURISM KM 256 SRL?
Cel mai des la Judecătoria Câmpina (2), Judecătoria Bacău (2) și Tribunalul Bacău (1).
În ce calitate apare cel mai des AGROTURISM KM 256 SRL?
Cel mai des ca creditor (4 din 6 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, petent și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.