ARES GUARD SRL — dosare în instanță
Numele ARES GUARD SRL apare în 23 dosare publice la 13 instanțe; ultima activitate: 30 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 23
- Instanțe
- 13
- Primul dosar
- 02 mai 2023
- Ultima activitate
- 30 octombrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 14 din 23 dosare cu calitate cunoscută (61%)
Din registrul firmelor (CUI 10818946)
- CUI
- 10818946
- Denumire
- ARES GUARD SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|7163|1998
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.07.1998
- Sediu
- Sos. MIHAI BRAVU, nr. 85-93, bl. C16, sc. A, ap. 2, București Sectorul 2, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 7460 Activități de investigație și protecție a bunurilor și persoanelor
- 8001 Activități de investigații și servicii private de protecție · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 24.600.031 lei (+11% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 14,1 mil. lei · 2025 24,6 mil. lei · maxim 2018 40,8 mil. lei · minim 2021 11,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 2,8 mil. lei · 2025 1,3 mil. lei · maxim 2019 3,9 mil. lei · minim 2022 266,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 472 · 2025 284 · maxim 2016 1.253 · minim 2021 223.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 24.600.031 lei | 22.172.515 lei | 15.654.843 lei | 13.688.555 lei | 11.320.294 lei | 24.268.698 lei | 30.926.147 lei | 40.814.371 lei | 39.435.833 lei | 36.199.765 lei | 14.051.078 lei |
| Venituri totale | 25.156.760 lei | 22.454.292 lei | 16.590.782 lei | 13.707.771 lei | 11.343.088 lei | 24.270.445 lei | 30.926.695 lei | 40.904.793 lei | 39.437.573 lei | 36.230.777 lei | 14.054.157 lei |
| Cheltuieli totale | 23.623.338 lei | 21.986.527 lei | 15.345.617 lei | 13.389.217 lei | 10.556.860 lei | 22.148.775 lei | 26.398.231 lei | 37.238.290 lei | 37.036.203 lei | 34.019.790 lei | 10.732.422 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.298.527 lei | 308.469 lei | 1.042.669 lei | 266.072 lei | 591.211 lei | 1.846.944 lei | 3.915.169 lei | 3.086.576 lei | 2.046.314 lei | 1.915.324 lei | 2.825.352 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.298.527 lei | 308.469 lei | 1.042.669 lei | 266.072 lei | 591.211 lei | 1.846.944 lei | 3.915.169 lei | 3.086.576 lei | 2.046.314 lei | 1.915.324 lei | 2.825.352 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 6.882.921 lei | 4.514.916 lei | 5.273.089 lei | 3.229.626 lei | 3.174.256 lei | 8.706.025 lei | 8.425.448 lei | 6.894.402 lei | 6.298.350 lei | 6.044.715 lei | 4.329.972 lei |
| Datorii | 5.616.022 lei | 3.986.805 lei | 4.135.961 lei | 2.897.595 lei | 2.550.086 lei | 6.826.122 lei | 4.477.320 lei | 3.781.367 lei | 4.225.577 lei | 4.103.032 lei | 1.478.761 lei |
| Capitaluri proprii | 1.266.899 lei | 528.111 lei | 1.069.128 lei | 292.531 lei | 617.670 lei | 1.873.403 lei | 3.941.628 lei | 3.113.035 lei | 2.072.773 lei | 1.941.683 lei | 2.851.211 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 284 | 284 | 348 | 239 | 223 | 528 | 993 | 844 | 974 | 1.253 | 472 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 13 instanțe în 6 județe
Cele mai multe la Curtea de Apel București (6 · 26%). Primele 3 instanțe adună 43%; celelalte 10 instanțe au între 1 și 2 dosare.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 6 |
| Judecătoria Giurgiu | Giurgiu | Judecătorie | 2 |
| Judecătoria Oltenița | Călărași | Judecătorie | 2 |
| Judecătoria Sectorului 2 | București | Judecătorie | 2 |
| Judecătoria Sectorului 3 | București | Judecătorie | 2 |
| Tribunalul București | București | Tribunal | 2 |
| Judecătoria Călărași | Călărași | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Cornetu | Ilfov | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Lehliu Gară | Călărași | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sectorului 1 | București | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sectorului 6 | București | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Slobozia | Ialomița | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Videle | Teleorman | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 14
- Intimat Pârât: 3
- Intimat: 2
- Pârât: 2
- Petent: 1
- Recurent Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Civil: 18
- Contencios administrativ: 3
- Litigii de muncă: 2
Stadii procesuale
- Fond: 17
- Apel: 3
- Recurs: 3
Dosare pe ani
- 2023: 6
- 2024: 4
- 2025: 8
- 2026: 5
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 23 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2265/249/2026 | Judecătoria Lehliu Gară | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 1284/335/2024 | Judecătoria Videle | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 6522/1748/2025 | Judecătoria Cornetu | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 25628/300/2023 | Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 13527/299/2024 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 19471/236/2023 | Judecătoria Giurgiu | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 19566/236/2023 | Judecătoria Giurgiu | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 6625/303/2025 | Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 8947/269/2024 | Judecatoria OLTENITA | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 11033/202/2025 | Judecătoria Călărași | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 32241/301/2025 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Civil | Fond | Petent |
| 42324/301/2025 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 12433/269/2025 | Judecatoria OLTENITA | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 2172/312/2026 | Judecătoria Slobozia | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 26204/3/2022 | Curtea de Apel București | Litigii de muncă | Apel | Intimat |
| 37312/3/2023/a1 | Curtea de Apel București | Civil | Recurs | Intimat Pârât |
| 37312/3/2023 | Curtea de Apel București | Civil | Apel | Intimat Pârât |
| 1833/3/2025 | Curtea de Apel București | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Recurent Reclamant |
| 37312/3/2023/a2 | Curtea de Apel București | Civil | Apel | Intimat Pârât |
| 1833/3/2025/a1 | Tribunalul București | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Pârât |
| 8533/300/2026 | Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 3495/2/2023 | Curtea de Apel București | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 31979/3/2023 | Tribunalul București | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ARES GUARD SRL?
ARES GUARD SRL apare în 23 dosare publice la 13 instanțe; ultima activitate: 30 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des ARES GUARD SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel București (6), Tribunalul București (2) și Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI (2).
În ce calitate apare cel mai des ARES GUARD SRL?
Cel mai des ca terţ poprit (14 din 23 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (18 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat, pârât, petent, recurent și reclamant?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Recurent: partea care a declarat recurs împotriva unei hotărâri. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 05 noiembrie 2026.