IMORENT RAPID SRL — dosare în instanță
Numele IMORENT RAPID SRL apare în 7 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 7
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 13 iunie 2025
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Debitor — 3 din 7 dosare cu calitate cunoscută (43%)
Din registrul firmelor (CUI 10775306)
- CUI
- 10775306
- Denumire
- IMORENT RAPID S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|38|164|1998
- Stare în registru
- în procedură de insolvență
- Data înmatriculării
- 03.04.1998
- Sediu
- GURA CALIȚEI, nr. 4-32, bl. 5, sc. A, ap. B23, București Sectorul 3, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 13.054.001 lei (-44% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 7,9 mil. lei · 2025 13,1 mil. lei · maxim 2022 38,5 mil. lei · minim 2016 7,4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 157,3 mii lei · 2025 −24,7 mil. lei · maxim 2022 3,2 mil. lei · minim 2025 −24,7 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 24 · 2025 14 · maxim 2023 37 · minim 2025 14.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 13.054.001 lei | 23.481.729 lei | 34.006.408 lei | 38.451.242 lei | 27.347.799 lei | 18.731.784 lei | 15.591.125 lei | 13.852.224 lei | 11.181.323 lei | 7.414.241 lei | 7.884.482 lei |
| Venituri totale | 22.280.939 lei | 33.343.729 lei | 34.184.734 lei | 43.891.254 lei | 32.575.595 lei | 19.193.363 lei | 17.982.723 lei | 13.758.935 lei | 11.689.886 lei | 7.686.843 lei | 8.008.192 lei |
| Cheltuieli totale | 46.986.028 lei | 31.784.794 lei | 33.634.972 lei | 40.130.268 lei | 30.494.483 lei | 18.018.658 lei | 17.321.838 lei | 13.248.981 lei | 11.005.597 lei | 7.641.564 lei | 7.834.349 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 1.321.674 lei | 442.056 lei | 3.190.059 lei | 2.015.562 lei | 995.330 lei | 653.392 lei | 420.827 lei | 595.760 lei | 45.279 lei | 157.257 lei |
| Pierdere netă | 24.705.089 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -24.705.089 lei | 1.321.674 lei | 442.056 lei | 3.190.059 lei | 2.015.562 lei | 995.330 lei | 653.392 lei | 420.827 lei | 595.760 lei | 45.279 lei | 157.257 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 12.179.262 lei | 49.811.073 lei | 47.255.441 lei | 41.356.988 lei | 36.846.314 lei | 25.390.949 lei | 24.565.360 lei | 21.778.798 lei | 20.416.218 lei | 16.779.815 lei | 10.232.280 lei |
| Datorii | 20.321.685 lei | 24.982.179 lei | 23.388.576 lei | 16.811.942 lei | 17.190.806 lei | 10.254.678 lei | 11.331.833 lei | 11.395.969 lei | 10.364.869 lei | 11.959.155 lei | 9.344.402 lei |
| Capitaluri proprii | -10.453.405 lei | 17.980.295 lei | 19.949.518 lei | 19.676.826 lei | 17.460.064 lei | 15.049.781 lei | 13.220.139 lei | 10.326.869 lei | 9.996.356 lei | 4.738.746 lei | 887.878 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 14 | 35 | 37 | 34 | 34 | 29 | 29 | 31 | 26 | 25 | 24 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 4 instanțe în 3 județe
Cele mai multe la Tribunalul Vâlcea (4 · 57%), apoi Curtea de Apel Pitești (1), Judecătoria Râmnicu Vâlcea (1) și Judecătoria Sectorului 5 (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Vâlcea | Vâlcea | Tribunal | 4 |
| Curtea de Apel Pitești | Argeș | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Râmnicu Vâlcea | Vâlcea | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sectorului 5 | București | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Debitor: 3
- Pârât: 2
- Apelant Pârât: 1
- Intimat: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 3
- Litigii cu profesioniștii: 3
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 6
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2025: 4
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 7 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1493/90/2025/a2 | Curtea de Apel Pitești | Insolvență / faliment | Apel | Apelant Pârât |
| 1493/90/2025 | Tribunalul Vâlcea | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 1718/90/2025 | Tribunalul Vâlcea | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 2196/90/2025 | Tribunalul Vâlcea | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 5729/288/2026 | Judecătoria Râmnicu Vâlcea | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 1493/90/2025/a1 | Tribunalul Vâlcea | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 34025/302/2025 | Judecatoria SECTORUL 5 BUCURESTI | Civil | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare IMORENT RAPID SRL?
IMORENT RAPID SRL apare în 7 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des IMORENT RAPID SRL?
Cel mai des la Tribunalul Vâlcea (4), Judecatoria SECTORUL 5 BUCURESTI (1) și Curtea de Apel Pitești (1).
În ce calitate apare cel mai des IMORENT RAPID SRL?
Cel mai des ca debitor (3 din 7 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă debitor, pârât, apelant și intimat?
Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.