GEO TECHNO SECURITY SRL — dosare în instanță
Numele GEO TECHNO SECURITY SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 24 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 29 mai 2025
- Ultima activitate
- 24 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 10747764)
- CUI
- 10747764
- Denumire
- GEO TECHNO SECURITY SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|03|377|1998
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 19.06.1998
- Sediu
- Str. POSADA, bl. A5, sc. A, ap. 17, Municipiul Curtea de Argeș, Argeș
- Activități autorizate (CAEN)
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice · rev. 3
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
Arată toate (19)
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a · rev. 3
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7413 Activități de design de interior · rev. 3
- 7414 Alte activități de design specializat · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
- 8001 Activități de investigații și servicii private de protecție · rev. 3
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a. · rev. 3
- 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center) · rev. 3
- 8532 Învățământ secundar, tehnic sau profesional · rev. 3
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 3
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 5.012.252 lei (+18% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,3 mil. lei · 2025 5 mil. lei · maxim 2025 5 mil. lei · minim 2015 2,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 327,2 mii lei · 2025 1,5 mil. lei · maxim 2025 1,5 mil. lei · minim 2015 327,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 72 · 2025 46 · maxim 2018 106 · minim 2023 45.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 5.012.252 lei | 4.249.021 lei | 3.678.155 lei | 3.329.117 lei | 3.075.119 lei | 3.518.291 lei | 3.370.706 lei | 3.985.413 lei | 3.210.643 lei | 2.731.468 lei | 2.276.570 lei |
| Venituri totale | 5.087.311 lei | 4.256.372 lei | 3.682.779 lei | 3.330.275 lei | 3.077.976 lei | 3.525.236 lei | 3.370.841 lei | 3.996.231 lei | 3.210.737 lei | 2.731.768 lei | 2.276.630 lei |
| Cheltuieli totale | 3.359.270 lei | 3.070.486 lei | 2.892.212 lei | 2.069.664 lei | 2.034.663 lei | 2.095.611 lei | 2.034.490 lei | 3.474.404 lei | 2.587.167 lei | 2.264.075 lei | 1.886.661 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.510.856 lei | 1.038.554 lei | 761.985 lei | 1.233.474 lei | 1.014.133 lei | 1.396.931 lei | 1.302.643 lei | 438.226 lei | 523.558 lei | 392.841 lei | 327.226 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.510.856 lei | 1.038.554 lei | 761.985 lei | 1.233.474 lei | 1.014.133 lei | 1.396.931 lei | 1.302.643 lei | 438.226 lei | 523.558 lei | 392.841 lei | 327.226 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 4.999.054 lei | 3.773.044 lei | 2.451.906 lei | 2.902.193 lei | 2.043.479 lei | 1.923.412 lei | 1.551.598 lei | 1.450.010 lei | 1.437.623 lei | 704.850 lei | 929.723 lei |
| Datorii | 1.329.327 lei | 1.074.174 lei | 251.590 lei | 833.862 lei | 208.498 lei | 194.312 lei | 247.130 lei | 350.934 lei | 534.090 lei | 324.875 lei | 268.343 lei |
| Capitaluri proprii | 3.669.727 lei | 2.698.870 lei | 2.200.316 lei | 2.068.331 lei | 1.834.981 lei | 1.729.100 lei | 1.304.468 lei | 1.099.076 lei | 903.533 lei | 379.975 lei | 661.380 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 46 | 45 | 45 | 47 | — | 51 | 50 | 106 | 99 | 87 | 72 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Curtea de Apel Pitești (1 · 50%), apoi Judecătoria Curtea de Argeș (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel Pitești | Argeș | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Curtea de Argeș | Argeș | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Pârât: 1
- Petent: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2025: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 721/46/2026 | Curtea de Apel Pitești | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Petent |
| 2501/216/2025 | Judecătoria Curtea de Argeș | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare GEO TECHNO SECURITY SRL?
GEO TECHNO SECURITY SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 24 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des GEO TECHNO SECURITY SRL?
Cel mai des la Judecătoria Curtea de Argeș (1) și Curtea de Apel Pitești (1).
În ce calitate apare cel mai des GEO TECHNO SECURITY SRL?
Cel mai des ca pârât (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât și petent?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.