LARIFARM SRL — dosare în instanță
Numele LARIFARM SRL apare în 7 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 7
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 19 iunie 2023
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 5 din 7 dosare cu calitate cunoscută (71%)
Din registrul firmelor (CUI 10437739)
- CUI
- 10437739
- Denumire
- LARIFARM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|02|190|1998
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 02.04.1998
- Sediu
- CORNELIA BODEA, nr. 16, Municipiul Arad, Arad
- Activități autorizate (CAEN)
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
Arată toate (16)
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 3
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 4.616.550 lei (-68% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 18,5 mil. lei · 2024 4,6 mil. lei · maxim 2019 27,3 mil. lei · minim 2024 4,6 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 423 mii lei · 2024 1,5 mil. lei · maxim 2024 1,5 mil. lei · minim 2019 4,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 41 · 2024 14 · maxim 2019 50 · minim 2024 14.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.616.550 lei | 14.246.668 lei | 16.946.114 lei | 13.809.953 lei | 21.221.876 lei | 27.275.194 lei | 24.829.286 lei | 20.944.294 lei | 17.971.680 lei | 18.540.719 lei |
| Venituri totale | 8.049.435 lei | 15.223.629 lei | 17.080.771 lei | 16.086.684 lei | 22.723.538 lei | 29.112.871 lei | 25.985.254 lei | 22.877.971 lei | 19.871.104 lei | 20.411.149 lei |
| Cheltuieli totale | 6.541.512 lei | 15.157.279 lei | 16.754.532 lei | 16.052.566 lei | 22.692.759 lei | 29.079.062 lei | 25.821.916 lei | 22.598.071 lei | 19.699.101 lei | 19.988.131 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 1.507.923 lei | 46.386 lei | 263.518 lei | 9.181 lei | 7.810 lei | 4.780 lei | 92.666 lei | 220.235 lei | 138.000 lei | 423.018 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.507.923 lei | 46.386 lei | 263.518 lei | 9.181 lei | 7.810 lei | 4.780 lei | 92.666 lei | 220.235 lei | 138.000 lei | 423.018 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 11.757.957 lei | 12.750.875 lei | 13.095.372 lei | 13.975.291 lei | 16.922.934 lei | 16.597.841 lei | 17.969.733 lei | 9.707.773 lei | 8.885.450 lei | 8.217.284 lei |
| Datorii | 9.327.740 lei | 10.984.813 lei | 11.235.031 lei | 12.378.468 lei | 15.476.830 lei | 15.113.629 lei | 16.536.220 lei | 8.366.926 lei | 7.753.527 lei | 6.861.231 lei |
| Capitaluri proprii | 2.373.207 lei | 1.709.052 lei | 1.718.802 lei | 1.455.284 lei | 1.446.104 lei | 1.438.294 lei | 1.433.513 lei | 1.340.847 lei | 1.131.923 lei | 1.356.053 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 14 | 27 | 24 | 40 | 41 | 50 | 47 | 45 | 39 | 41 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 2 județe
Concentrat: 86% din dosare sunt la Tribunalul Arad (6). Un dosar e la Judecătoria Sectorului 6.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Arad | Arad | Tribunal | 6 |
| Judecătoria Sectorului 6 | București | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Reclamant: 5
- Pârât: 1
- Petent: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 5
- Litigii cu profesioniștii: 1
- Litigii de muncă: 1
Stadii procesuale
- Fond: 7
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2024: 3
- 2025: 2
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 7 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1935/108/2023 | Tribunalul Arad | Litigii de muncă | Fond | Reclamant |
| 780/108/2024 | Tribunalul Arad | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 1320/108/2024 | Tribunalul Arad | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 2711/108/2024 | Tribunalul Arad | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 489/108/2025 | Tribunalul Arad | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 494/108/2025 | Tribunalul Arad | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Petent |
| 13178/303/2026 | Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare LARIFARM SRL?
LARIFARM SRL apare în 7 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des LARIFARM SRL?
Cel mai des la Tribunalul Arad (6) și Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI (1).
În ce calitate apare cel mai des LARIFARM SRL?
Cel mai des ca reclamant (5 din 7 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (5 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant, pârât și petent?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.