NADINA SRL — dosare în instanță
Numele NADINA SRL apare în 4 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 03 septembrie 2020
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 2 din 4 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 1043719)
- CUI
- 1043719
- Denumire
- NADINA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|11|290|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 02.03.1992
- Sediu
- PUNȚII, nr. 8, Municipiul Caransebeș, Caraș-Severin
- Activități autorizate (CAEN)
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4931 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători · rev. 2
- 4932 Transporturi cu taxiuri · rev. 2
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a · rev. 2
Arată toate (17)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 2
- 5229 Alte activități anexe transporturilor · rev. 2
- 5610 Restaurante · rev. 2
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 2
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2
- 7911 Activități ale agențiilor turistice · rev. 2
- 7912 Activități ale tur-operatorilor · rev. 2
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 5.032.842 lei (+5% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,6 mil. lei · 2025 5 mil. lei · maxim 2025 5 mil. lei · minim 2016 1,5 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 17,3 mii lei · 2025 172,6 mii lei · maxim 2023 218,9 mii lei · minim 2020 12,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 18 · 2025 31 · maxim 2025 31 · minim 2015 18.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 5.032.842 lei | 4.798.027 lei | 4.261.992 lei | 3.514.015 lei | 2.548.875 lei | 1.669.450 lei | 1.746.070 lei | 1.601.535 lei | 1.588.721 lei | 1.471.560 lei | 1.575.495 lei |
| Venituri totale | 5.343.655 lei | 4.923.907 lei | 4.281.453 lei | 3.679.301 lei | 2.852.710 lei | 1.870.112 lei | 2.379.378 lei | 2.131.683 lei | 1.966.951 lei | 1.638.961 lei | 2.346.609 lei |
| Cheltuieli totale | 5.138.382 lei | 4.735.755 lei | 4.028.452 lei | 3.516.802 lei | 2.731.239 lei | 1.854.100 lei | 2.347.097 lei | 2.103.369 lei | 1.941.323 lei | 1.615.379 lei | 2.322.315 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 172.602 lei | 162.415 lei | 218.927 lei | 138.240 lei | 106.611 lei | 12.630 lei | 27.368 lei | 23.150 lei | 19.905 lei | 17.587 lei | 17.285 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 172.602 lei | 162.415 lei | 218.927 lei | 138.240 lei | 106.611 lei | 12.630 lei | 27.368 lei | 23.150 lei | 19.905 lei | 17.587 lei | 17.285 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 4.226.774 lei | 4.452.843 lei | 4.018.769 lei | 3.625.181 lei | 2.298.677 lei | 1.878.287 lei | 2.012.804 lei | 1.998.683 lei | 1.998.006 lei | 1.328.637 lei | 1.005.545 lei |
| Datorii | 3.003.998 lei | 3.348.574 lei | 3.071.775 lei | 2.900.814 lei | 1.681.317 lei | 1.393.310 lei | 1.529.419 lei | 1.560.606 lei | 1.583.080 lei | 933.615 lei | 628.110 lei |
| Capitaluri proprii | 1.220.385 lei | 1.104.269 lei | 941.854 lei | 722.927 lei | 584.686 lei | 478.075 lei | 465.445 lei | 438.077 lei | 414.926 lei | 395.022 lei | 377.435 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 31 | 29 | 25 | 25 | 22 | 19 | 24 | 25 | 23 | 20 | 18 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 2
- Intimat Creditor: 1
- Intimat Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 3
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Apel: 2
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2020: 1
- 2023: 1
- 2024: 1
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 932/208/2024 | Tribunalul CARASSEVERIN | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Intimat Reclamant |
| 2335/90/2020 | Tribunalul Vâlcea | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2335/90/2020/a9 | Curtea de Apel Pitești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 3480/101/2024 | Tribunalul Mehedinți | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare NADINA SRL?
NADINA SRL apare în 4 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des NADINA SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Pitești (1), Tribunalul CARASSEVERIN (1) și Tribunalul Mehedinți (1).
În ce calitate apare cel mai des NADINA SRL?
Cel mai des ca creditor (2 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 14 octombrie 2026.