ISATIS SRL — dosare în instanță
Numele ISATIS SRL apare în 4 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 09 martie 2023
- Ultima activitate
- 14 octombrie 2026
- Rol dominant
- Debitor — 1 din 4 dosare cu calitate cunoscută (25%)
Din registrul firmelor (CUI 10316370)
- CUI
- 10316370
- Denumire
- ISATIS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|04|253|1998
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 04.03.1998
- Sediu
- Str. LIBERTATII, nr. 36, Loc. Buhuși, Oraș Buhuși, Bacău
- Activități autorizate (CAEN)
- 1330 Finisarea materialelor textile · rev. 3
- 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp) · rev. 3
- 1395 Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte · rev. 3
- 1396 Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile · rev. 3
- 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a. · rev. 3
- 1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare · rev. 3
Arată toate (86)
- 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte · rev. 3
- 1422 Fabricarea de articole de lenjerie de corp · rev. 3
- 1423 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru · rev. 3
- 1424 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană · rev. 3
- 1429 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. · rev. 3
- 1512 Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament · rev. 3
- 1520 Fabricarea încălțămintei · rev. 3
- 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală · rev. 3
- 1627 Finisarea articolelor din lemn · rev. 3
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 3
- 1722 Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton · rev. 3
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 3
- 2212 Fabricarea altor produse din cauciuc · rev. 3
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic · rev. 3
- 2226 Fabricarea altor produse din material plastic · rev. 3
- 2894 Fabricarea utilajelor pentru industria textilă, a îmbrăcămintei și a pielăriei · rev. 3
- 3011 Construcția de nave civile și structuri plutitoare · rev. 3
- 3012 Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement · rev. 3
- 3013 Construcția de nave și vase militare · rev. 3
- 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice · rev. 3
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. · rev. 3
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
- 3315 Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile · rev. 3
- 3318 Repararea și întreținerea vehiculelor militare de luptă, a navelor, vaselor, aeronavelor și navelor spațiale, militare · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 3
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 3
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 3
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale · rev. 3
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților · rev. 3
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie · rev. 3
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive · rev. 3
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice · rev. 3
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
- 9523 Repararea și întreținerea încălțămintei și a articolelor din piele · rev. 3
- 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 16.844.933 lei (+35% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 10,1 mil. lei · 2025 16,8 mil. lei · maxim 2025 16,8 mil. lei · minim 2020 6,1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 211,7 mii lei · 2025 34,8 mii lei · maxim 2015 211,7 mii lei · minim 2019 −460,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 122 · 2025 75 · maxim 2016 126 · minim 2025 75.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 16.844.933 lei | 12.450.977 lei | 16.152.410 lei | 15.659.417 lei | 9.415.844 lei | 6.063.241 lei | 7.786.834 lei | 8.005.943 lei | 11.207.919 lei | 8.856.443 lei | 10.072.594 lei |
| Venituri totale | 16.371.837 lei | 12.711.576 lei | 17.573.935 lei | 16.078.292 lei | 9.468.444 lei | 6.563.568 lei | 8.506.360 lei | 8.903.014 lei | 12.000.504 lei | 9.445.270 lei | 10.758.470 lei |
| Cheltuieli totale | 16.315.716 lei | 12.677.562 lei | 17.433.590 lei | 15.929.200 lei | 9.345.290 lei | 6.673.750 lei | 8.967.229 lei | 9.010.664 lei | 11.985.075 lei | 9.771.748 lei | 10.491.511 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 34.810 lei | 11.776 lei | 140.345 lei | 149.092 lei | 123.154 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 15.429 lei | 0 lei | 211.734 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 110.182 lei | 460.869 lei | 107.650 lei | 0 lei | 326.478 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 34.810 lei | 11.776 lei | 140.345 lei | 149.092 lei | 123.154 lei | -110.182 lei | -460.869 lei | -107.650 lei | 15.429 lei | -326.478 lei | 211.734 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 26.528.920 lei | 26.520.460 lei | 26.249.359 lei | 24.675.541 lei | 27.125.300 lei | 26.749.215 lei | 26.332.213 lei | 25.242.220 lei | 25.673.125 lei | 24.328.618 lei | 5.671.394 lei |
| Datorii | 8.372.534 lei | 8.249.921 lei | 7.990.596 lei | 24.011.945 lei | 26.610.796 lei | 26.198.113 lei | 25.670.930 lei | 23.888.200 lei | 24.211.455 lei | 22.882.378 lei | 3.898.676 lei |
| Capitaluri proprii | 18.156.386 lei | 18.270.539 lei | 18.258.763 lei | 663.596 lei | 514.504 lei | 551.102 lei | 661.283 lei | 1.354.020 lei | 1.461.670 lei | 1.446.240 lei | 1.772.718 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 75 | 83 | 107 | 102 | 105 | 90 | 102 | 120 | 110 | 126 | 122 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Judecătoria Buhuși (2 · 50%), apoi Curtea de Apel Bacău (1) și Judecătoria Iași (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Buhuși | Bacău | Judecătorie | 2 |
| Curtea de Apel Bacău | Bacău | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Iași | Iași | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Debitor: 1
- Pârât: 1
- Recurent Pârât: 1
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 2
- Litigii cu profesioniștii: 2
Stadii procesuale
- Fond: 3
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2025: 2
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 7207/245/2023 | Judecătoria Iași | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 2635/199/2025 | Judecătoria Buhuși | Civil | Fond | Pârât |
| 1548/199/2023 | Curtea de Apel Bacău | Litigii cu profesioniștii | Recurs | Recurent Pârât |
| 2324/199/2026 | Judecătoria Buhuși | Civil | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ISATIS SRL?
ISATIS SRL apare în 4 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des ISATIS SRL?
Cel mai des la Judecătoria Buhuși (2), Curtea de Apel Bacău (1) și Judecătoria Iași (1).
În ce calitate apare cel mai des ISATIS SRL?
Cel mai des ca debitor (1 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă debitor, pârât și recurent?
Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Recurent: partea care a declarat recurs împotriva unei hotărâri.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.