ST METAL TRADING SRL — dosare în instanță

Numele ST METAL TRADING SRL apare în 10 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 23 octombrie 2026.

Dosare publice
10
Instanțe
4
Primul dosar
20 martie 2019
Ultima activitate
23 octombrie 2026
Rol dominant
Terţ poprit — 5 din 10 dosare cu calitate cunoscută (50%)

Din registrul firmelor (CUI 10173777)

CUI
10173777
Denumire
ST METAL TRADING SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|23|4132|2015
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
19.11.2015
Sediu
1 Mai, nr. 1, et. 1, CAMERA 1, Comuna Berceni, Ilfov
Activități autorizate (CAEN)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 2
  • 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei · rev. 2
  • 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate · rev. 2
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 2
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
Arată toate (31)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
  • 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte · rev. 2
  • 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 2
  • 4672 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 2
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
  • 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate · rev. 2
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
  • 5210 Depozitări · rev. 2
  • 5224 Manipulări · rev. 2
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract · rev. 2
  • 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 2
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
30.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
TRANSFER(SOSIRE)

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 26.743.699 lei (+25% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 10,2 mil. lei · 2025 26,7 mil. lei · maxim 2018 40,1 mil. lei · minim 2023 9,2 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 851,4 mii lei · 2025 6,4 mil. lei · maxim 2025 6,4 mil. lei · minim 2020 150,1 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 42 · 2025 26 · maxim 2019 72 · minim 2023 24.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă26.743.699 lei21.440.382 lei9.150.140 lei9.312.699 lei19.471.709 lei19.093.322 lei33.718.725 lei40.071.911 lei19.322.487 lei23.541.856 lei10.205.449 lei
Venituri totale26.945.158 lei21.718.309 lei9.304.707 lei9.323.668 lei20.260.437 lei22.522.397 lei54.319.402 lei61.609.942 lei29.867.815 lei33.454.703 lei14.733.073 lei
Cheltuieli totale19.729.929 lei19.199.947 lei8.852.854 lei9.047.145 lei19.327.785 lei22.332.181 lei53.884.879 lei58.720.698 lei28.690.802 lei30.289.337 lei13.757.298 lei
Rezultat
Profit net6.360.970 lei2.196.180 lei391.373 lei238.728 lei800.709 lei150.079 lei374.044 lei2.591.054 lei1.053.694 lei2.772.826 lei851.359 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net6.360.970 lei2.196.180 lei391.373 lei238.728 lei800.709 lei150.079 lei374.044 lei2.591.054 lei1.053.694 lei2.772.826 lei851.359 lei
Bilanț
Active totale13.417.785 lei8.540.523 lei7.541.334 lei7.127.078 lei10.151.004 lei11.739.965 lei15.756.991 lei22.153.725 lei16.837.992 lei8.976.442 lei5.648.023 lei
Datorii4.477.287 lei4.304.695 lei4.841.781 lei4.820.291 lei7.434.781 lei8.636.974 lei12.587.216 lei17.397.303 lei13.860.929 lei6.046.962 lei4.338.538 lei
Capitaluri proprii8.903.310 lei3.741.971 lei2.699.553 lei2.306.787 lei2.716.223 lei2.549.678 lei3.169.775 lei3.565.274 lei2.636.255 lei2.929.480 lei1.309.485 lei
Oameni
Număr mediu de salariați2626242530347267626842

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Unde se judecă — 4 instanțe în 2 județe

Cele mai multe la Judecătoria Sectorului 4 (5 · 50%), apoi Tribunalul Ilfov (3), Judecătoria Sectorului 3 (1) și Tribunalul București (1).

InstanțăJudețGradDosare
Judecătoria Sectorului 4BucureștiJudecătorie5
Tribunalul IlfovIlfovTribunal3
Judecătoria Sectorului 3BucureștiJudecătorie1
Tribunalul BucureștiBucureștiTribunal1

Calitate procesuală

  • Terţ poprit: 5
  • Reclamant: 3
  • Pârât: 1
  • Petent: 1

Categorii de dosare

  • Civil: 7
  • Asigurări sociale: 1
  • Insolvență: 1
  • Litigii cu profesioniștii: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 10

Dosare pe ani

  • 2019: 1
  • 2023: 1
  • 2024: 4
  • 2025: 2
  • 2026: 2

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 10 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
985/93/2025Tribunalul IlfovCivilFondReclamant
466/93/2023Tribunalul IlfovCivilFondReclamant
7832/3/2019Tribunalul BucureștiInsolvență / falimentFondPetent
19677/301/2024Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTICivilFondTerţ poprit
3354/93/2026Tribunalul IlfovAsigurări socialeFondReclamant
38705/4/2024Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTICivilFondTerţ poprit
38704/4/2024Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTICivilFondTerţ poprit
38701/4/2024Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTICivilFondTerţ poprit
38705/4/2024/a1Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTICivilFondTerţ poprit
24364/4/2026Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTILitigii cu profesioniștiiFondPârât

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare ST METAL TRADING SRL?

ST METAL TRADING SRL apare în 10 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 23 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des ST METAL TRADING SRL?

Cel mai des la Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTI (5), Tribunalul Ilfov (3) și Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI (1).

În ce calitate apare cel mai des ST METAL TRADING SRL?

Cel mai des ca terţ poprit (5 din 10 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (7 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă reclamant, pârât și petent?

Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.