ROMCHIM PROTECT SRL — dosare în instanță

Numele ROMCHIM PROTECT SRL apare în 16 dosare publice la 12 instanțe; ultima activitate: 05 noiembrie 2026.

Dosare publice
16
Instanțe
12
Primul dosar
11 aprilie 2018
Ultima activitate
05 noiembrie 2026
Rol dominant
Creditor — 5 din 16 dosare cu calitate cunoscută (31%)

Din registrul firmelor (CUI 10167619)

CUI
10167619
Denumire
ROMCHIM PROTECT SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|04|101|1998
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
29.01.1998
Sediu
FILIPEȘTI, nr. 340A, Sat Filipești, Comuna Filipești, Bacău
Activități autorizate (CAEN)
  • 0129 Cultivarea altor plante permanente · rev. 3
  • 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire · rev. 3
  • 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 3
  • 1722 Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton · rev. 3
  • 2014 Fabricarea altor produse chimice organice, de bază · rev. 3
  • 2015 Fabricarea îngrășămintelor și produselor azotoase · rev. 3
Arată toate (32)
  • 2020 Fabricarea pesticidelor și a altor produse agrochimice · rev. 3
  • 2030 Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor · rev. 3
  • 2041 Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere · rev. 3
  • 2042 Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă) · rev. 3
  • 2059 Fabricarea altor produse chimice n.c.a. · rev. 3
  • 2364 Fabricarea mortarului · rev. 3
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
  • 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
  • 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
  • 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 3
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 3
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
  • 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 3
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
  • 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
30.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 100.607.528 lei (+5% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 8,2 mil. lei · 2025 100,6 mil. lei · maxim 2025 100,6 mil. lei · minim 2015 8,2 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 2,1 mil. lei · 2025 8,1 mil. lei · maxim 2025 8,1 mil. lei · minim 2015 2,1 mil. lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 26 · 2025 48 · maxim 2025 48 · minim 2015 26.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă100.607.528 lei95.464.216 lei89.135.615 lei80.026.929 lei35.158.286 lei27.055.677 lei22.328.372 lei15.151.547 lei14.250.090 lei10.933.452 lei8.152.683 lei
Venituri totale105.062.697 lei101.188.658 lei95.657.422 lei84.857.619 lei38.915.427 lei30.861.203 lei25.245.336 lei19.015.170 lei16.658.162 lei12.166.420 lei9.356.404 lei
Cheltuieli totale95.523.463 lei92.282.404 lei87.454.046 lei77.571.256 lei33.422.816 lei25.831.752 lei20.794.884 lei15.394.192 lei13.126.590 lei9.159.921 lei7.069.366 lei
Rezultat
Profit net8.110.978 lei7.737.088 lei7.056.331 lei6.227.027 lei4.850.394 lei4.420.024 lei3.940.264 lei3.126.773 lei3.028.867 lei2.585.162 lei2.100.237 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net8.110.978 lei7.737.088 lei7.056.331 lei6.227.027 lei4.850.394 lei4.420.024 lei3.940.264 lei3.126.773 lei3.028.867 lei2.585.162 lei2.100.237 lei
Bilanț
Active totale78.125.513 lei57.500.404 lei57.791.670 lei56.052.208 lei48.688.090 lei32.744.048 lei30.452.366 lei23.330.148 lei20.983.441 lei19.234.423 lei17.957.955 lei
Datorii34.515.451 lei20.737.941 lei25.925.915 lei29.537.607 lei22.287.084 lei11.665.054 lei12.735.848 lei9.172.058 lei9.083.222 lei5.636.426 lei6.143.138 lei
Capitaluri proprii42.970.960 lei35.889.904 lei30.996.600 lei25.242.508 lei23.225.978 lei18.222.627 lei13.803.326 lei9.864.846 lei6.809.513 lei7.709.830 lei5.129.189 lei
Oameni
Număr mediu de salariați4845394347424043333126

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Unde se judecă — 12 instanțe în 10 județe

Cele mai multe la Judecătoria Buhuși (3 · 19%). Primele 3 instanțe adună 44%; celelalte 9 instanțe au câte un dosar.

InstanțăJudețGradDosare
Judecătoria BuhușiBacăuJudecătorie3
Tribunalul BacăuBacăuTribunal3
Curtea de Apel BucureștiBucureștiCurte de apel1
Judecătoria AlexandriaTeleormanJudecătorie1
Judecătoria BacăuBacăuJudecătorie1
Judecătoria BrăilaBrăilaJudecătorie1
Judecătoria IașiIașiJudecătorie1
Judecătoria MangaliaConstanțaJudecătorie1
Tribunalul BotoșaniBotoșaniTribunal1
Tribunalul GalațiGalațiTribunal1
Tribunalul IalomițaIalomițaTribunal1
Tribunalul IlfovIlfovTribunal1

Calitate procesuală

  • Creditor: 5
  • Reclamant: 5
  • Petent: 3
  • Apelant: 1
  • Făptuitor: 1
  • Intimat: 1

Categorii de dosare

  • Civil: 7
  • Insolvență: 5
  • Litigii cu profesioniștii: 2
  • Contencios administrativ: 1
  • Penal: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 15
  • Apel: 1

Dosare pe ani

  • 2018: 2
  • 2021: 1
  • 2022: 1
  • 2023: 2
  • 2024: 3
  • 2025: 4
  • 2026: 3

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 16 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
437/121/2023Tribunalul GalațiInsolvență / falimentFondCreditor
521/110/2026Tribunalul BacăuInsolvență / falimentFondCreditor
1779/196/2021Judecătoria BrăilaCivilFondReclamant
628/110/2024Tribunalul BacăuInsolvență / falimentFondCreditor
13560/180/2024Tribunalul BacăuContencios administrativ și fiscalApelApelant
2920/199/2026Judecătoria BuhușiCivilFondPetent
1089/254/2025Judecătoria MangaliaPenalFondFăptuitor
1089/199/2025Judecătoria BuhușiCivilFondPetent
593/93/2023Tribunalul IlfovLitigii cu profesioniștiiFondReclamant
8047/180/2022Judecătoria BacăuCivilFondReclamant
33159/245/2024Judecătoria IașiCivilFondIntimat
8980/740/2025Judecătoria AlexandriaCivilFondReclamant
2098/199/2026Judecătoria BuhușiCivilFondPetent
284/2/2024Curtea de Apel BucureștiLitigii cu profesioniștiiFondReclamant
1463/98/2018Tribunalul IalomițaInsolvență / falimentFondCreditor
874/40/2018Tribunalul BotoșaniInsolvență / falimentFondCreditor

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare ROMCHIM PROTECT SRL?

ROMCHIM PROTECT SRL apare în 16 dosare publice la 12 instanțe; ultima activitate: 05 noiembrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des ROMCHIM PROTECT SRL?

Cel mai des la Tribunalul Bacău (3), Judecătoria Buhuși (3) și Judecătoria Brăila (1).

În ce calitate apare cel mai des ROMCHIM PROTECT SRL?

Cel mai des ca creditor (5 din 16 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (7 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă creditor, reclamant, petent, apelant și intimat?

Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 08 noiembrie 2026.