MALBORAKIS IMPEX SRL
MALBORAKIS IMPEX SRL: firmă în funcțiune din Sat Lăstuni, Comuna Mihail Kogălniceanu, Tulcea, CUI 10138249. Cifră de afaceri 2025: 1.760.323 lei, 3 salariați. D
Registru
- CUI
- 10138249
- Denumire
- MALBORAKIS IMPEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|36|45|1998
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 26.01.1998
- Sediu
- Com. MIHAIL KOGĂLNICEANU, nr. FN, Sat Lăstuni, Comuna Mihail Kogălniceanu, Tulcea
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor, porumbului și a altor plante n.c.a. · rev. 1
- 0141 Activități de servicii anexe agriculturii; grădinărit peisagistic (arhitectura peisageră) · rev. 1
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.760.323 lei (-23% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,9 mil. lei · 2025 1,8 mil. lei · maxim 2022 3,8 mil. lei · minim 2025 1,8 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 591,6 mii lei · 2025 104,5 mii lei · maxim 2022 2,1 mil. lei · minim 2023 16,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 3 · maxim 2018 6 · minim 2025 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.760.323 lei | 2.288.038 lei | 2.714.924 lei | 3.753.466 lei | 1.966.307 lei | 1.969.307 lei | 2.346.616 lei | 2.317.816 lei | 2.496.218 lei | 2.495.037 lei | 1.874.986 lei |
| Venituri totale | 1.871.873 lei | 2.049.764 lei | 2.497.249 lei | 4.912.818 lei | 3.434.808 lei | 1.689.574 lei | 2.735.194 lei | 2.798.280 lei | 3.287.616 lei | 2.702.987 lei | 2.460.929 lei |
| Cheltuieli totale | 1.728.809 lei | 1.592.641 lei | 2.460.460 lei | 2.775.202 lei | 2.636.904 lei | 1.345.884 lei | 1.785.842 lei | 2.077.630 lei | 2.093.607 lei | 1.617.413 lei | 1.842.091 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 104.461 lei | 405.712 lei | 16.545 lei | 2.099.564 lei | 779.850 lei | 331.982 lei | 932.909 lei | 694.472 lei | 1.171.631 lei | 908.519 lei | 591.624 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 104.461 lei | 405.712 lei | 16.545 lei | 2.099.564 lei | 779.850 lei | 331.982 lei | 932.909 lei | 694.472 lei | 1.171.631 lei | 908.519 lei | 591.624 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 4.553.128 lei | 5.233.583 lei | 5.521.274 lei | 4.949.698 lei | 5.051.290 lei | 3.993.588 lei | 4.290.782 lei | 3.498.699 lei | 2.822.718 lei | 2.358.477 lei | 2.035.562 lei |
| Datorii | 1.507.888 lei | 1.620.278 lei | 2.220.317 lei | 1.082.853 lei | 1.534.262 lei | 1.019.147 lei | 687.715 lei | 420.503 lei | 237.048 lei | 391.554 lei | 382.885 lei |
| Capitaluri proprii | 3.045.240 lei | 3.613.305 lei | 3.300.957 lei | 3.866.845 lei | 3.517.028 lei | 2.974.441 lei | 3.563.247 lei | 2.937.732 lei | 2.344.562 lei | 1.625.171 lei | 1.197.653 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 4 | 4 | 5 | 5 | 4 | 5 | 6 | 5 | 5 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MALBORAKIS IMPEX SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, MALBORAKIS IMPEX SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MALBORAKIS IMPEX SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Lăstuni, Comuna Mihail Kogălniceanu, județul Tulcea (Com. MIHAIL KOGĂLNICEANU, nr. FN); numărul de înmatriculare e J|36|45|1998, din 26.01.1998.
Ce cifră de afaceri a avut MALBORAKIS IMPEX SRL în 2025?
1.760.323 lei, cu 23% sub 2024 (2.288.038 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 104.461 lei.
Câți salariați are MALBORAKIS IMPEX SRL?
3 salariați în medie în 2025 (4 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MALBORAKIS IMPEX SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.