C.E.T. GOVORA SA

C.E.T. GOVORA SA: firmă în procedură de insolvență din Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea, CUI 10102377. Cifră de afaceri 2025: 268.867.332 lei, 961 salariați. D

Registru

CUI
10102377
Denumire
C.E.T. GOVORA SA
Formă juridică
societate pe acțiuni
Număr de înmatriculare
J|38|683|1997
Stare în registru
în procedură de insolvență
Data înmatriculării
19.12.1997
Sediu
Str. INDUSTRIILOR, nr. 1, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
Activități autorizate (CAEN)
  • 4031 Producerea aburului și apei calde
  • 4032 Transportul și distribuția aburului și a apei calde
  • 4030 Producția și distribuția energiei termice și a apei calde · rev. 1
  • 4100 Captarea, tratarea și distribuția apei · rev. 1
  • 9001 Colectarea și tratarea apelor uzate · rev. 1
  • 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 2
Arată toate (38)
  • 0220 Exploatarea forestieră · rev. 2
  • 0520 Extracția cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg) · rev. 2
  • 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 2
  • 2562 Operațiuni de mecanică generală · rev. 2
  • 3312 Repararea mașinilor · rev. 2
  • 3314 Repararea echipamentelor electrice · rev. 2
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 2
  • 3511 Producția de energie electrică · rev. 2
  • 3512 Transportul energiei electrice · rev. 2
  • 3513 Distribuția energiei electrice · rev. 2
  • 3514 Comercializarea energiei electrice · rev. 2
  • 3530 Furnizarea de abur și aer condiționat · rev. 2
  • 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei · rev. 2
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 2
  • 3812 Colectarea deșeurilor periculoase · rev. 2
  • 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor · rev. 2
  • 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate · rev. 2
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
  • 4950 Transporturi prin conducte · rev. 2
  • 5210 Depozitări · rev. 2
  • 5224 Manipulări · rev. 2
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 2
  • 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 2
  • 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu · rev. 2
  • 6120 Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit) · rev. 2
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
27.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 268.867.332 lei (-12% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 402,3 mil. lei · 2025 268,9 mil. lei · maxim 2022 480,2 mil. lei · minim 2025 268,9 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 −96,6 mil. lei · 2025 −319,2 mil. lei · maxim 2018 259,5 mil. lei · minim 2025 −319,2 mil. lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2.124 · 2025 961 · maxim 2015 2.124 · minim 2024 958.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă268.867.332 lei305.801.612 lei328.698.252 lei480.182.826 lei351.645.824 lei286.830.510 lei414.561.723 lei378.960.670 lei399.128.994 lei385.751.968 lei402.301.937 lei
Venituri totale279.882.290 lei321.567.275 lei355.437.809 lei533.186.770 lei376.179.811 lei315.616.778 lei429.383.818 lei723.661.412 lei409.938.773 lei420.125.037 lei423.997.483 lei
Cheltuieli totale599.088.151 lei597.003.671 lei636.583.334 lei503.560.898 lei406.727.876 lei405.708.405 lei483.820.146 lei455.879.159 lei391.553.130 lei422.059.231 lei520.583.947 lei
Rezultat
Profit net0 lei0 lei0 lei14.566.842 lei0 lei0 lei0 lei259.519.110 lei18.385.643 lei0 lei0 lei
Pierdere netă319.205.861 lei275.436.396 lei281.145.525 lei0 lei31.880.510 lei90.091.627 lei54.436.328 lei0 lei0 lei1.934.194 lei96.586.464 lei
Rezultat net-319.205.861 lei-275.436.396 lei-281.145.525 lei14.566.842 lei-31.880.510 lei-90.091.627 lei-54.436.328 lei259.519.110 lei18.385.643 lei-1.934.194 lei-96.586.464 lei
Bilanț
Active totale278.969.230 lei328.039.399 lei329.915.983 lei459.944.005 lei461.996.953 lei427.488.641 lei444.273.660 lei538.835.198 lei544.416.732 lei514.000.241 lei543.484.584 lei
Datorii51.890.561 lei50.650.048 lei41.739.228 lei75.190.072 lei123.763.976 lei132.540.631 lei224.846.421 lei250.913.828 lei513.514.606 lei493.803.298 lei498.338.506 lei
Capitaluri proprii-848.701.006 lei-529.542.947 lei-258.758.151 lei18.805.033 lei4.331.822 lei24.134.403 lei118.347.226 lei176.278.376 lei-83.139.404 lei-100.433.975 lei-98.600.946 lei
Oameni
Număr mediu de salariați9619581.0601.1701.2331.3571.5911.8151.9111.9762.124

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este C.E.T. GOVORA SA activă?

În registrul ONRC din 19.10.2026, C.E.T. GOVORA SA figurează în procedură de insolvență. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul C.E.T. GOVORA SA?

Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea (Str. INDUSTRIILOR, nr. 1); numărul de înmatriculare e J|38|683|1997, din 19.12.1997.

Ce cifră de afaceri a avut C.E.T. GOVORA SA în 2025?

268.867.332 lei, cu 12% sub 2024 (305.801.612 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 319.205.861 lei.

Câți salariați are C.E.T. GOVORA SA?

961 salariați în medie în 2025 (958 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre C.E.T. GOVORA SA?

Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.