PRINTCO SRL
PRINTCO SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Iași, Iași, CUI 10055640. Cifră de afaceri 2025: 52.625.081 lei, 125 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 10055640
- Denumire
- PRINTCO SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|1487|1997
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 18.12.1997
- Sediu
- CHIMIEI, nr. 82 G, Municipiul Iași, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 1712 Fabricarea hârtiei și cartonului · rev. 3
- 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton · rev. 3
- 1723 Fabricarea articolelor de papetărie · rev. 3
- 1724 Fabricarea tapetului · rev. 3
- 1725 Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a. · rev. 3
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 3
Arată toate (46)
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire · rev. 3
- 1814 Legătorie și servicii conexe · rev. 3
- 3240 Fabricarea jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. · rev. 3
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților · rev. 3
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie · rev. 3
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic · rev. 3
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale · rev. 3
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a. · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5811 Activități de editare a cărților · rev. 3
- 5812 Activități de editare a ziarelor · rev. 3
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor · rev. 3
- 5819 Alte activități de editare · rev. 3
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală · rev. 3
- 7414 Alte activități de design specializat · rev. 3
- 7420 Activități fotografice · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 52.625.081 lei (+23% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 13,6 mil. lei · 2025 52,6 mil. lei · maxim 2025 52,6 mil. lei · minim 2015 13,6 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,1 mil. lei · 2025 7,4 mil. lei · maxim 2025 7,4 mil. lei · minim 2019 995,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 80 · 2025 125 · maxim 2025 125 · minim 2016 78.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 52.625.081 lei | 42.621.856 lei | 40.888.608 lei | 40.783.481 lei | 33.017.097 lei | 24.653.494 lei | 22.509.042 lei | 21.327.715 lei | 18.533.401 lei | 17.518.831 lei | 13.559.038 lei |
| Venituri totale | 53.328.093 lei | 43.007.625 lei | 43.962.694 lei | 43.107.987 lei | 34.534.216 lei | 26.244.869 lei | 24.323.913 lei | 23.315.232 lei | 20.866.524 lei | 18.403.536 lei | 15.240.504 lei |
| Cheltuieli totale | 45.176.271 lei | 35.230.805 lei | 36.855.070 lei | 37.096.311 lei | 29.805.398 lei | 23.767.069 lei | 23.185.589 lei | 21.359.759 lei | 19.387.054 lei | 16.848.561 lei | 14.104.402 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 7.384.354 lei | 6.800.798 lei | 6.553.727 lei | 5.237.035 lei | 4.237.023 lei | 2.221.243 lei | 995.642 lei | 1.845.701 lei | 1.361.624 lei | 1.388.627 lei | 1.096.737 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 7.384.354 lei | 6.800.798 lei | 6.553.727 lei | 5.237.035 lei | 4.237.023 lei | 2.221.243 lei | 995.642 lei | 1.845.701 lei | 1.361.624 lei | 1.388.627 lei | 1.096.737 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 63.253.356 lei | 51.778.359 lei | 46.018.923 lei | 40.741.564 lei | 35.234.217 lei | 29.924.006 lei | 30.022.631 lei | 30.211.561 lei | 24.179.404 lei | 25.317.314 lei | 24.461.550 lei |
| Datorii | 27.809.943 lei | 23.559.399 lei | 23.165.811 lei | 23.643.985 lei | 21.613.773 lei | 19.684.873 lei | 21.127.613 lei | 21.432.607 lei | 16.366.574 lei | 16.935.054 lei | 12.972.096 lei |
| Capitaluri proprii | 35.090.976 lei | 27.824.834 lei | 22.416.319 lei | 16.855.753 lei | 12.618.718 lei | 8.381.694 lei | 6.160.451 lei | 5.164.809 lei | 3.319.107 lei | 3.008.960 lei | 5.217.604 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 125 | 113 | 107 | 110 | 107 | 89 | 96 | 92 | 81 | 78 | 80 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este PRINTCO SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, PRINTCO SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul PRINTCO SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Iași, județul Iași (CHIMIEI, nr. 82 G); numărul de înmatriculare e J|22|1487|1997, din 18.12.1997.
Ce cifră de afaceri a avut PRINTCO SRL în 2025?
52.625.081 lei, cu 23% peste 2024 (42.621.856 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 7.384.354 lei.
Câți salariați are PRINTCO SRL?
125 salariați în medie în 2025 (113 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre PRINTCO SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.