COM ETA SRL — dosare în instanță
Numele COM ETA SRL apare în 4 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 26 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 15 iulie 2024
- Ultima activitate
- 26 octombrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 2 din 4 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 2242825)
- CUI
- 2242825
- Denumire
- COM-ETA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|09|134|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 24.01.1992
- Sediu
- B-dul DOROBANȚILOR, nr. 35, bl. B3, sc. 1, ap. 6, Municipiul Brăila, Brăila
- Activități autorizate (CAEN)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.322.046 lei (-15% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 608,9 mii lei · 2025 1,3 mil. lei · maxim 2023 1,7 mil. lei · minim 2015 608,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,2 mii lei · 2025 −16,4 mii lei · maxim 2022 199,7 mii lei · minim 2023 −436,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 6 · maxim 2022 13 · minim 2015 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.322.046 lei | 1.563.911 lei | 1.693.546 lei | 1.630.712 lei | 1.574.624 lei | 1.013.980 lei | 981.270 lei | 833.625 lei | 921.664 lei | 807.174 lei | 608.862 lei |
| Venituri totale | 1.579.041 lei | 3.182.229 lei | 1.754.789 lei | 2.151.923 lei | 1.853.279 lei | 1.051.103 lei | 997.873 lei | 833.625 lei | 921.854 lei | 807.376 lei | 608.862 lei |
| Cheltuieli totale | 1.584.911 lei | 3.147.552 lei | 2.173.792 lei | 1.931.450 lei | 1.831.929 lei | 1.203.458 lei | 981.138 lei | 796.706 lei | 899.398 lei | 787.700 lei | 607.448 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 17.971 lei | 0 lei | 199.746 lei | 3.456 lei | 0 lei | 6.929 lei | 28.510 lei | 13.289 lei | 16.208 lei | 1.188 lei |
| Pierdere netă | 16.430 lei | 0 lei | 436.323 lei | 0 lei | 0 lei | 161.681 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -16.430 lei | 17.971 lei | -436.323 lei | 199.746 lei | 3.456 lei | -161.681 lei | 6.929 lei | 28.510 lei | 13.289 lei | 16.208 lei | 1.188 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 227.582 lei | 346.736 lei | 1.862.830 lei | 2.057.548 lei | 1.754.159 lei | 2.009.265 lei | 1.348.604 lei | 33.063 lei | 102.675 lei | 155.919 lei | 67.443 lei |
| Datorii | 454.918 lei | 307.642 lei | 1.230.702 lei | 957.221 lei | 821.702 lei | 1.048.388 lei | 215.421 lei | 27.537 lei | 23.684 lei | 90.217 lei | 17.949 lei |
| Capitaluri proprii | -377.336 lei | -360.906 lei | -378.876 lei | 57.447 lei | -142.299 lei | -145.754 lei | 15.927 lei | 5.526 lei | 78.991 lei | 65.702 lei | 49.494 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 6 | 11 | 12 | 13 | 12 | 3 | 4 | 4 | 4 | 3 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 2
- Contestator: 1
- Parte civilă: 1
Categorii de dosare
- Civil: 3
- Penal: 1
Stadii procesuale
- Fond: 4
Dosare pe ani
- 2024: 3
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 13917/196/2024 | Judecătoria Brăila | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 10972/196/2023/a1 | Judecătoria Brăila | Civil | Fond | Contestator |
| 19997/196/2024 | Judecătoria Brăila | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 14326/196/2025 | Judecătoria Brăila | Penal | Fond | Parte civilă |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare COM ETA SRL?
COM ETA SRL apare în 4 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 26 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des COM ETA SRL?
Cel mai des ca terţ poprit (2 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă contestator și parte civilă?
Contestator: persoana care a formulat o contestație. Parte civilă: în procesul penal, persoana care a suferit un prejudiciu prin infracțiune și cere repararea lui.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.