COLCER CONSTRUCT SRL — dosare în instanță

Numele COLCER CONSTRUCT SRL apare în 4 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 12 octombrie 2026.

Dosare publice
4
Instanțe
1
Primul dosar
05 iunie 2024
Ultima activitate
12 octombrie 2026
Rol dominant
Reclamant — 2 din 4 dosare cu calitate cunoscută (50%)

Din registrul firmelor (CUI 33571097)

CUI
33571097
Denumire
COLCER CONSTRUCT S.R.L.
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|20|765|2014
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
11.09.2014
Sediu
DECEBAL, nr. 11, Municipiul Orăștie, Hunedoara
Activități autorizate (CAEN)
  • 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 2
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
  • 2562 Operațiuni de mecanică generală · rev. 2
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
Arată toate (37)
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
  • 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 2
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
  • 7410 Activități de design specializat · rev. 2
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 2
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 2
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat · rev. 2
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
da
Verificat la ANAF
27.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 197.100 lei (+61% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 92,7 mii lei · 2025 197,1 mii lei · maxim 2018 336,8 mii lei · minim 2017 1,9 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 72,3 mii lei · 2025 84,7 mii lei · maxim 2018 190,7 mii lei · minim 2022 −39,3 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 1 · maxim 2018 4 · minim 2015 1.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă197.100 lei122.359 lei153.812 lei81.300 leifără bilanțfără bilanțfără bilanț336.830 lei1.910 lei77.010 lei92.677 lei
Venituri totale197.100 lei122.359 lei179.397 lei100.623 leifără bilanțfără bilanțfără bilanț336.830 lei1.910 lei77.010 lei92.677 lei
Cheltuieli totale110.400 lei92.314 lei202.470 lei139.138 leifără bilanțfără bilanțfără bilanț142.767 lei29.509 lei18.753 lei17.639 lei
Rezultat
Profit net84.729 lei29.272 lei0 lei0 leifără bilanțfără bilanțfără bilanț190.695 lei0 lei56.137 lei72.258 lei
Pierdere netă0 lei0 lei24.199 lei39.328 leifără bilanțfără bilanțfără bilanț0 lei27.618 lei0 lei0 lei
Rezultat net84.729 lei29.272 lei-24.199 lei-39.328 leifără bilanțfără bilanțfără bilanț190.695 lei-27.618 lei56.137 lei72.258 lei
Bilanț
Active totale104.230 lei94.942 lei75.695 lei14.641 leifără bilanțfără bilanțfără bilanț206.215 lei124.348 lei149.581 lei100.525 lei
Datorii116.596 lei191.587 lei201.199 lei115.946 leifără bilanțfără bilanțfără bilanț15.320 lei2.385 lei0 lei7.081 lei
Capitaluri proprii-12.366 lei-96.645 lei-125.504 lei-101.305 leifără bilanțfără bilanțfără bilanț190.895 lei121.963 lei149.581 lei93.444 lei
Oameni
Număr mediu de salariați1132fără bilanțfără bilanțfără bilanț42—1

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Reclamant: 2
  • Terţ poprit: 2

Categorii de dosare

  • Civil: 4

Stadii procesuale

  • Fond: 4

Dosare pe ani

  • 2024: 3
  • 2025: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
1554/272/2024Judecătoria OrăștieCivilFondReclamant
2864/272/2024Judecătoria OrăștieCivilFondReclamant
3450/272/2024Judecătoria OrăștieCivilFondTerţ poprit
1394/272/2025Judecătoria OrăștieCivilFondTerţ poprit

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare COLCER CONSTRUCT SRL?

COLCER CONSTRUCT SRL apare în 4 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 12 octombrie 2026.

În ce calitate apare cel mai des COLCER CONSTRUCT SRL?

Cel mai des ca reclamant (2 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă reclamant?

Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.