CELUIGI CONSTRUCT SRL — dosare în instanță

Numele CELUIGI CONSTRUCT SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 10 octombrie 2026.

Dosare publice
3
Instanțe
2
Primul dosar
17 februarie 2026
Ultima activitate
10 octombrie 2026
Rol dominant
Contestator — 2 din 3 dosare cu calitate cunoscută (67%)

Din registrul firmelor (CUI 17367231)

CUI
17367231
Denumire
CELUIGI CONSTRUCT SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|29|633|2005
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
16.03.2005
Sediu
Str. BERCENI, nr. 26, Loc. Vălenii de Munte, Oraș Vălenii de Munte, Prahova
Activități autorizate (CAEN)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
  • 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
Arată toate (10)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 2
  • 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 2
  • 8129 Alte activități de curățenie · rev. 2
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
12.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2024 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.

În 2024, cifra de afaceri netă a fost 379.695 lei (-4% față de 2023).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 14,4 mii lei · 2024 379,7 mii lei · maxim 2023 396,8 mii lei · minim 2015 14,4 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 6,1 mii lei · 2024 142,5 mii lei · maxim 2024 142,5 mii lei · minim 2018 −25,1 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2024 5 · maxim 2019 8 · minim 2015 1.

Indicator2024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă379.695 lei396.755 leifără bilanț201.435 lei234.918 lei209.929 lei19.066 lei165.817 lei129.332 lei14.394 lei
Venituri totale379.695 lei396.755 leifără bilanț201.435 lei234.918 lei209.929 lei19.066 lei165.817 lei129.332 lei14.394 lei
Cheltuieli totale231.592 lei305.527 leifără bilanț207.955 lei168.558 lei228.606 lei44.170 lei69.793 lei57.136 lei7.569 lei
Rezultat
Profit net142.509 lei87.340 leifără bilanț0 lei64.011 lei0 lei0 lei95.144 lei70.972 lei6.122 lei
Pierdere netă0 lei0 leifără bilanț7.895 lei0 lei21.017 lei25.104 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net142.509 lei87.340 leifără bilanț-7.895 lei64.011 lei-21.017 lei-25.104 lei95.144 lei70.972 lei6.122 lei
Bilanț
Active totale984.055 lei694.156 leifără bilanț187.280 lei130.544 lei54.611 lei128.525 lei206.236 lei149.061 lei91.868 lei
Datorii828.236 lei593.506 leifără bilanț181.865 lei53.223 lei41.301 lei119.302 lei76.765 lei43.762 lei51.419 lei
Capitaluri proprii155.819 lei100.650 leifără bilanț5.415 lei77.321 lei13.310 lei9.223 lei129.471 lei105.299 lei40.449 lei
Oameni
Număr mediu de salariați56fără bilanț7786331

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Contestator: 2
  • Reclamant: 1

Categorii de dosare

  • Civil: 2
  • Contencios administrativ: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 3

Dosare pe ani

  • 2026: 3

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
694/331/2026/a1Judecătoria Vălenii de MunteCivilFondContestator
3641/105/2026Tribunalul PrahovaContencios administrativ și fiscalFondReclamant
694/331/2026Judecătoria Vălenii de MunteCivilFondContestator

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare CELUIGI CONSTRUCT SRL?

CELUIGI CONSTRUCT SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 10 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des CELUIGI CONSTRUCT SRL?

Cel mai des la Judecătoria Vălenii de Munte (2) și Tribunalul Prahova (1).

În ce calitate apare cel mai des CELUIGI CONSTRUCT SRL?

Cel mai des ca contestator (2 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă contestator și reclamant?

Contestator: persoana care a formulat o contestație. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 13 octombrie 2026.