CCT CARGO DEVELOPMENT SRL — dosare în instanță
Numele CCT CARGO DEVELOPMENT SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 02 octombrie 2025
- Ultima activitate
- 09 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 33829502)
- CUI
- 33829502
- Denumire
- CCT CARGO DEVELOPMENT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|23|3392|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 21.11.2014
- Sediu
- VIOLETELOR, nr. 19 B, Sat Brănești, Comuna Brănești, Ilfov
- Activități autorizate (CAEN)
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
Arată toate (12)
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 5320 Alte activități poștale și de curier · rev. 3
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) · rev. 3
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 951.888 lei (-25% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 510,2 mii lei · 2025 951,9 mii lei · maxim 2021 2,6 mil. lei · minim 2015 510,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 118,8 mii lei · 2025 35,7 mii lei · maxim 2020 184,4 mii lei · minim 2024 −79,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 2 · maxim 2018 6 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 951.888 lei | 1.277.338 lei | 1.285.513 lei | 1.906.803 lei | 2.569.270 lei | 2.249.607 lei | 2.110.775 lei | 2.298.483 lei | 1.315.667 lei | 938.493 lei | 510.199 lei |
| Venituri totale | 955.209 lei | 1.281.392 lei | 1.316.831 lei | 2.037.079 lei | 2.790.029 lei | 2.380.747 lei | 2.163.924 lei | 2.324.464 lei | 1.323.952 lei | 963.409 lei | 522.364 lei |
| Cheltuieli totale | 912.352 lei | 1.323.211 lei | 1.250.406 lei | 2.003.154 lei | 2.590.420 lei | 2.173.571 lei | 2.137.040 lei | 2.118.672 lei | 1.282.241 lei | 951.703 lei | 380.468 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 35.701 lei | 0 lei | 55.288 lei | 16.642 lei | 176.924 lei | 184.388 lei | 5.236 lei | 182.633 lei | 29.254 lei | 8.571 lei | 118.758 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 79.423 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 35.701 lei | -79.423 lei | 55.288 lei | 16.642 lei | 176.924 lei | 184.388 lei | 5.236 lei | 182.633 lei | 29.254 lei | 8.571 lei | 118.758 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.031.888 lei | 2.034.491 lei | 2.132.892 lei | 2.136.726 lei | 2.025.682 lei | 2.061.838 lei | 1.673.481 lei | 1.448.719 lei | 1.041.963 lei | 690.474 lei | 555.492 lei |
| Datorii | 1.298.750 lei | 1.337.053 lei | 1.356.031 lei | 1.415.153 lei | 1.320.751 lei | 1.322.195 lei | 1.329.863 lei | 1.110.337 lei | 886.214 lei | 563.979 lei | 437.568 lei |
| Capitaluri proprii | 733.138 lei | 697.438 lei | 776.861 lei | 721.573 lei | 704.931 lei | 528.006 lei | 343.618 lei | 338.382 lei | 155.749 lei | 126.495 lei | 117.924 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 3 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 | 2 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Judecătoria Sectorului 4 (1 · 50%), apoi Tribunalul București (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Sectorului 4 | București | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul București | București | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Pârât: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Asigurări sociale: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2025: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 39724/4/2025 | Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 33872/3/2025 | Tribunalul București | Asigurări sociale | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare CCT CARGO DEVELOPMENT SRL?
CCT CARGO DEVELOPMENT SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des CCT CARGO DEVELOPMENT SRL?
Cel mai des la Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTI (1) și Tribunalul București (1).
În ce calitate apare cel mai des CCT CARGO DEVELOPMENT SRL?
Cel mai des ca pârât (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia asigurări sociale (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât și reclamant?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.