CAPRIBELT TECHNIC SRL — dosare în instanță
Numele CAPRIBELT TECHNIC SRL apare în 6 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 6
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 27 septembrie 2017
- Ultima activitate
- 12 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 3 din 6 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 35420503)
- CUI
- 35420503
- Denumire
- CAPRIBELT TECHNIC S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|05|89|2016
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 15.01.2016
- Sediu
- MATEI CORVIN, nr. 178B, BIROU A, Municipiul Oradea, Bihor
- Activități autorizate (CAEN)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
Arată toate (12)
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2016–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.714.227 lei (-8% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 1,2 mil. lei · 2025 1,7 mil. lei · maxim 2020 2,3 mil. lei · minim 2016 1,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2016 60,7 mii lei · 2025 6,4 mii lei · maxim 2020 128 mii lei · minim 2018 −11,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 4 · 2025 4 · maxim 2017 6 · minim 2016 4.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.714.227 lei | 1.865.928 lei | 2.100.722 lei | 1.975.582 lei | 2.196.551 lei | 2.330.580 lei | 2.248.278 lei | 2.187.713 lei | 1.959.112 lei | 1.246.409 lei |
| Venituri totale | 1.723.637 lei | 1.873.296 lei | 2.130.203 lei | 1.996.779 lei | 2.197.527 lei | 2.366.697 lei | 2.253.588 lei | 2.204.249 lei | 1.970.470 lei | 1.256.552 lei |
| Cheltuieli totale | 1.714.764 lei | 1.864.755 lei | 2.137.117 lei | 1.982.516 lei | 2.173.139 lei | 2.214.169 lei | 2.216.371 lei | 2.193.877 lei | 1.925.653 lei | 1.182.536 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 6.370 lei | 5.874 lei | 0 lei | 9.113 lei | 18.976 lei | 128.010 lei | 30.168 lei | 0 lei | 25.821 lei | 60.713 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 9.561 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 11.595 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 6.370 lei | 5.874 lei | -9.561 lei | 9.113 lei | 18.976 lei | 128.010 lei | 30.168 lei | -11.595 lei | 25.821 lei | 60.713 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 857.043 lei | 924.864 lei | 917.399 lei | 960.578 lei | 615.179 lei | 623.796 lei | 486.408 lei | 560.179 lei | 633.659 lei | 322.059 lei |
| Datorii | 583.254 lei | 657.444 lei | 655.853 lei | 689.471 lei | 353.185 lei | 380.778 lei | 371.400 lei | 475.339 lei | 537.225 lei | 251.446 lei |
| Capitaluri proprii | 273.789 lei | 267.420 lei | 261.546 lei | 271.107 lei | 261.994 lei | 243.018 lei | 115.008 lei | 84.840 lei | 96.434 lei | 70.613 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 5 | 6 | 6 | 6 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 1 județ
Concentrat: 67% din dosare sunt la Tribunalul Bihor (4). Restul de 2 sunt împărțite între 2 instanțe.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Bihor | Bihor | Tribunal | 4 |
| Curtea de Apel Oradea | Bihor | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Oradea | Bihor | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 3
- Intimat: 2
- Petent: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 5
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 5
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2017: 1
- 2024: 1
- 2025: 2
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 6 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1732/111/2024/a8 | Tribunalul Bihor | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1732/111/2024/a7 | Tribunalul Bihor | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1732/111/2024 | Tribunalul Bihor | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 3535/271/2026 | Judecătoria Oradea | Civil | Fond | Petent |
| 1732/111/2024/a6 | Curtea de Apel Oradea | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 6038/111/2017 | Tribunalul Bihor | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare CAPRIBELT TECHNIC SRL?
CAPRIBELT TECHNIC SRL apare în 6 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des CAPRIBELT TECHNIC SRL?
Cel mai des la Tribunalul Bihor (4), Curtea de Apel Oradea (1) și Judecătoria Oradea (1).
În ce calitate apare cel mai des CAPRIBELT TECHNIC SRL?
Cel mai des ca creditor (3 din 6 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (5 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat și petent?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.