ACTERM SRL — dosare în instanță
Numele ACTERM SRL apare în 7 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 7
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 01 august 2023
- Ultima activitate
- 27 septembrie 2026
- Rol dominant
- Intimat Creditor — 3 din 7 dosare cu calitate cunoscută (43%)
Din registrul firmelor (CUI 13666397)
- CUI
- 13666397
- Denumire
- ACTERM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|24|2001
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 17.01.2001
- Sediu
- Str. NICOLAE BĂLCESCU, nr. 24ABIS, et. Mans., ap. cam.C1/3, Municipiul Iași, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 4533 Lucrări de instalații tehnico-sanitare · rev. 1
- 5190 Comerț cu ridicata al altor produse · rev. 1
- 5263 Comerț cu amănuntul care nu se efectuează prin magazine · rev. 1
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 726.299 lei (-30% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 325,5 mii lei · 2025 726,3 mii lei · maxim 2019 1,6 mil. lei · minim 2015 325,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,3 mii lei · 2025 1,1 mii lei · maxim 2022 189,7 mii lei · minim 2025 1,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 3 · 2025 3 · maxim 2017 4 · minim 2016 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 726.299 lei | 1.042.894 lei | 881.465 lei | 1.093.505 lei | 1.048.441 lei | 655.353 lei | 1.616.404 lei | 412.049 lei | 430.369 lei | 466.911 lei | 325.522 lei |
| Venituri totale | 743.008 lei | 1.042.929 lei | 896.766 lei | 1.104.727 lei | 1.056.968 lei | 662.954 lei | 1.622.421 lei | 416.008 lei | 436.575 lei | 470.473 lei | 326.752 lei |
| Cheltuieli totale | 725.778 lei | 940.771 lei | 757.838 lei | 905.661 lei | 1.013.367 lei | 650.035 lei | 1.606.111 lei | 408.500 lei | 427.667 lei | 464.246 lei | 315.638 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.093 lei | 78.419 lei | 131.305 lei | 189.675 lei | 33.877 lei | 6.627 lei | 2.161 lei | 3.348 lei | 4.836 lei | 1.518 lei | 1.348 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.093 lei | 78.419 lei | 131.305 lei | 189.675 lei | 33.877 lei | 6.627 lei | 2.161 lei | 3.348 lei | 4.836 lei | 1.518 lei | 1.348 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 929.753 lei | 1.074.737 lei | 924.409 lei | 776.445 lei | 706.246 lei | 754.904 lei | 775.527 lei | 1.886.711 lei | 1.778.423 lei | 1.636.291 lei | 1.415.264 lei |
| Datorii | 400.289 lei | 546.366 lei | 474.457 lei | 457.798 lei | 577.275 lei | 659.810 lei | 687.059 lei | 1.800.405 lei | 1.695.464 lei | 1.558.168 lei | 1.338.660 lei |
| Capitaluri proprii | 529.464 lei | 528.371 lei | 449.952 lei | 318.647 lei | 128.971 lei | 95.094 lei | 88.468 lei | 86.306 lei | 82.959 lei | 78.123 lei | 76.604 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 3 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat Creditor: 3
- Intimat: 2
- Creditor: 1
- Intimat Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 6
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Apel: 4
- Fond: 3
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2024: 2
- 2025: 4
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 7 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3018/62/2024/a1 | Curtea de Apel Brașov | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 483/64/2024 | Curtea de Apel Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 3018/62/2024/a2 | Curtea de Apel Brașov | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 3018/62/2024/a3 | Curtea de Apel Brașov | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 2140/1/2025 | Curtea de Apel Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 3018/62/2024 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 22915/197/2022 | Tribunalul Brașov | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ACTERM SRL?
ACTERM SRL apare în 7 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des ACTERM SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Brașov (5) și Tribunalul Brașov (2).
În ce calitate apare cel mai des ACTERM SRL?
Cel mai des ca intimat creditor (3 din 7 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (6 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat, creditor și reclamant?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.